СПЕЦПРОЕКТ

Пара в бізнесі: спецпроєкт про сімейний бізнес на Закарпатті

як подружжя спільними зусиллями будують успішні бізнеси

Чи багато ми знаємо подружніх пар, які разом заснували справу або ж працюють над одним проєктом? Нам здавалося, що досить багато. А потім ми почали згадувати і… виявилося, що таких сімей у нашому оточенні доволі не значна кількість. Особливо зараз, у ці кризові часи, багато людей замислюються про власну справу та про пошуки партнерів. Для когось найкраще рішення – це чоловік або дружина, які чи не найкраще знають про усі сильні та слабкі сторони.

За кілька місяців ми розповіли 6 таких історій. Самі надихнулися під час кожного інтерв’ю, а також отримали до редакції близько 10 запитів від пар, які хотіли б розказати і свою історію, а також поділилися з нами, що саме ці розмови зуміли їх заспокоїти; показати, що у кожної родини, яка працює разом, свій шлях; бездоганних людей не існує, а спільні проєкти справді для кожної родини є чимось особливим.


Пара в бізнесі: Олена та Олександр Ціва

Перша історія про Олену та Олександра Ціва, які разом вже 25 років. 15 з них – працюють у власній компанії, яку заснував Олександр, а через рік запросив на роботу дружину-освітянку. Їхня фірма «Ліка Комфорт» спеціалізується на кондиціюванні, системах вентиляції, опаленні та енергозбереженні. Колектив налічує понад 40 осіб. Прогресивний бренд щороку дає хороші результати як засновникам, так і працівникам та клієнтам.

Олександр – ідеолог, стратег, технічний директор, відповідає за міжнародне співробітництво. Олена – генеральна директорка. Її сфера – автоматизація бізнесу, реалізація ідей, підбір персоналу, маркетинг та PR.

Tsiva9

Пара в бізнесі: Роксолана та Михайло Сливка

Друга пара, з якою ми вас познайомили – молоде подружжя лікарів-стоматологів – Роксолана та Михайло. 5 років тому вони заснували звичайний стоматологічний кабінет в Ужгороді, який за цей час встиг стати справжнім брендом, якому довіряють пацієнти та на який рівняються колеги.

Slyvky1

Пара в бізнесі: Ганна та Сергій Танчинець

Творча пара вже разом майже 13 років. Сергій – музикант, Ганна – східнознавиця та мисткиня. Неформально, але усі ці роки подружжя працює разом. Почалося з того, що дружина радила, допомагала, а зараз – і сценарій кліпу написала, і пісню завершила, коли Сергій був на Майдані, і гасить пожежі, коли цього потребує гурт. 

Коли мукачівець Сергій та киянка Ганна познайомилися у столиці, хлопець був рекламником і музикантом-початківцем, а дівчина навчалася в університеті. За десяток років спільного життя та праці над проєктами, Сергій – один з топових музикантів країни, а Ганна – спілкується японською, перекладає, супроводжує бізнесові делегації з Японії, пише сценарії, режисує в театрі та разом виховують двох дітей.

Ми поспілкувалися з подружжям про те, наскільки просто чи важко працювати разом, коли під одним дахом два творчі лідери, чи зміцнює такий робочий тандем родину і чи взагалі можливий чіткий розподіл на особисте та робоче, коли йдеться про музикантів, які з гуртом подекуди більше часу, ніж з сім’єю.

Tanch1

Пара в бізнесі: Світлана та Едгар Петі

20 років пліч-о-пліч у кожній справі, за яку б не взялися. Едгара та Світлану знають як рестораторів. Хоча вони разом працювали і в туристичній галузі і у фуд-фотографії. Щоправда Едгар більш впізнаваний, бо завжди відповідає за творчу та публічну складову, а дружина – за організаційну та фінансову.

За останні кілька років вони разом відкрили кілька закладів (Grill Dvir, Betyár Grill) та зуміли переконати ужгородців, що шашлик – далеко не найсмачніша страва з м’яса, а американський гриль – не щось недосяжне.

Edgarsvitlana1

Пара в бізнесі: Вікторія та Валентин Штефаньо

Валентина Штефаньо знають на Закарпатті більш ніж добре, в Україні – це ім’я також на слуху протягом останніх кількох років. Вдалося цього досягти за 10 років існування бренду «Shtefanyo V&V». Але, гадаємо, що не багато шанувальників солодощів, які готує Валентин знають, що усе почалося значно раніше.

Вже у 6 класі Валентин пройшов навчання в училищі та отримав третій розряд кондитера і тоді усвідомив, що робитиме у житті. 20 років тому він зустрів свою дружину Вікторію. Разом пара відкрила піцерію, до якої за неймовірно смачною піцою та добрим обслуговуванням, гості приїздили та приходили через усе місто.

Вже там Валентин почав подавати десерти, планувати навчання та роботу в кондитерській. Потім був Париж, самоусвідомлення та становлення професіонала, повернення додому, робота на ім’я, створення бренду. Під час кожного з цих етапів поряд була дружина, з якою Валентин працює і сьогодні.

Ми розпитали у пари про роботу разом, виховання дітей та спробували зрозуміти їхній формат балансу між роботою та родиною.

Para Shtef 3

Пара в бізнесі: Марія та Олександр Ляхіни

Наша шоста розповідь проєкту «Пара в бізнесі» про авторів закарпатського бренду, який знають далеко за межами Закарпаття. Марія та Олександр Ляхіни познайомились, коли їм було по 14-15 років. Почали зустрічатися ще у 2000 році, а це вже 20 років спільного життя. 9 років тому вони разом створили «Закарпатський пряник» – смачний та якісний локальний продукт, який люблять туристи та яким щиро пишаються місцеві. Заснували Закарпатський фестиваль пряників, який щорічно підтримує виробників традиційних медових пряників, а також збирає кошти на лікування дітей.

Ми поговорили з подружжям про те, як вони розподіляють обов’язки, як спільна справа впливає на сімейне життя та хто ж насправді пече смаколики (розкриємо цю таємницю – Марія).

Lyakhiny 4

Авторка проєкту: Росана Тужанська, Varosh

Фото до проєкту: Карл Смутко та Станіслав Понзель


Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів цього матеріалу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США

0 #
# varosh # мукачево # пара в бізнесі # ужгород