Новини

На території Вільшанського водосховища створили ландшафтний заказник «Берег Закарпатського моря»

10 Січня 2023 393

10 січня відповідне розпорядження підписав очільник ОВА Віктор Микита.

Раніше, 15 грудня, на сесії Закарпатської ОВА, обласні депутати проголосували за рішення про створення на території Вільшанского водосховища ландшафтного заказника місцевого значення – «Берег Закарпатського моря» площею 90 га.

— Ми за те, щоб дотримувалася екосистема. Тому виходимо із пропозицією зробити там парк, — сказав у зверненні до депутатів голова ОВА Віктор Микита.

За це рішення на сесії проголосували 52 депутати.

— Депутати проголосували за створення ландшафтного заказника місцевого значення «Берег Закарпатського Моря», згідно клопотання та наукового обґрунтування, які наша ГО «Чисто.Де» подали 31 жовтня до ОДА спільно з ГО «Українська Природоохоронна Група», — прокоментувала Varosh Лєна Жук, голова ГО “Чисто.де”. — Це понад 90 га території довкола водосховища. Сама водойма не входить наразі до природоохоронного об‘єкту, бо має своє особливе значення.

Нагадаємо, клопотання про створення ландшафтного заказника місцевого значення на березі Вільшанського водосховища подали до обласної військової адміністрації ГО “Чисто.де” спільно з ГО «Українська природоохоронна група». Водночас стало відомо, що на березі водосховища, де екоактивісти 2 роки прибирали територію від сміття, аби зберегти її красу, ОВА дала дозвіл на будівництво табору для дітей з окупованих територій та дітей-сиріт. Віктор Микита ініціював перевірку діяльності забудовників і згодом, виявивши порушення, подали позов про розірвання договору на довгострокову оренду землі.

Varosh

Фото “Чисто.де”

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #