Новини

Гостел для переселенців на місці колишньої сільради: в Нижньому Селищі переобладнують приміщення

4 Серпня 2022 665

Приміщення колишньої колгоспної контори в селі Нижнє Селище на Хустщині, яка згодом була сільрадою переобладнують у гуртожиток для переселенців. Як розповіла Varosh громадська активістка Інна Пригара, роблять це для того, аби поселити близько 30 переселенців.

З її слів, з роботами планують вкластися в 2-3 місяці, щоб у середині осені можна було поселяти туди людей. Попередньо волонтерська команда зійшлася на тому, що мешкати там мають люди із зони бойових дій, які втратили своє житло або з окупованих територій.

«Земельний банк» на Закарпатті: близько 700 га землі
під індустріальний парк та житло для переселенців

— Ми співпрацюємо з двома організаціями у будівництві цього гостелу, — пояснила громадська діячка, — це європейський кооператив «Лонго май» та міжнародна організація «Medico International» (Німеччина) і чіткого рішення стосовно оплати проживання наразі немає. Зараз розглядаємо два варіанти: або повністю безкоштовно, або щоб люди оплачували комунальні послуги в своєму помешканні.

Інна Пригара пояснила, що «Medico International» надає ґрант на будівельні роботи, а «Лонго май» допомагає з підтримкою проєкту, з його веденням тощо. Переселенців, які досі жили в приміщенні школи в Нижньому Селищі і тепер, перед початком навчання, змушені були шукати нове «житло», поселили на кілька місяців у приватних будинках. Так, каже Інна Пригара, вони зможуть дочекатися житла в оновленому приміщенні.

Як колишній офіс перетворився на центр для переселенців, а потім став цілою громадою однодумців.

Жінки виїжджають з-під обстрілів похапцем, несуть босих дітей на руках: історії з прихистку “Мама і маля” в Ужгороді

Varosh

Фото з архіву Інни Пригари

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #