Приміщення колишньої колгоспної контори в селі Нижнє Селище на Хустщині, яка згодом була сільрадою переобладнують у гуртожиток для переселенців. Як розповіла Varosh громадська активістка Інна Пригара, роблять це для того, аби поселити близько 30 переселенців.
З її слів, з роботами планують вкластися в 2-3 місяці, щоб у середині осені можна було поселяти туди людей. Попередньо волонтерська команда зійшлася на тому, що мешкати там мають люди із зони бойових дій, які втратили своє житло або з окупованих територій.
— Ми співпрацюємо з двома організаціями у будівництві цього гостелу, — пояснила громадська діячка, — це європейський кооператив «Лонго май» та міжнародна організація «Medico International» (Німеччина) і чіткого рішення стосовно оплати проживання наразі немає. Зараз розглядаємо два варіанти: або повністю безкоштовно, або щоб люди оплачували комунальні послуги в своєму помешканні.
Інна Пригара пояснила, що «Medico International» надає ґрант на будівельні роботи, а «Лонго май» допомагає з підтримкою проєкту, з його веденням тощо. Переселенців, які досі жили в приміщенні школи в Нижньому Селищі і тепер, перед початком навчання, змушені були шукати нове «житло», поселили на кілька місяців у приватних будинках. Так, каже Інна Пригара, вони зможуть дочекатися житла в оновленому приміщенні.
• Як колишній офіс перетворився на центр для переселенців, а потім став цілою громадою однодумців.
• Жінки виїжджають з-під обстрілів похапцем, несуть босих дітей на руках: історії з прихистку “Мама і маля” в Ужгороді
Varosh
Фото з архіву Інни Пригари
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook, Instagram та Тelegram.