Новини

Закарпаття допомагає: куди звертатися за прихистком, консультаціями та по допомогу (доповнено)

7 Червня 2023 269

Для підтримки людей на Херсонщині, які потерпають від затоплень, Закарпаття надсилає в першу чергу питну воду і готове прийняти людей у себе. Сьогодні на Закарпатті є близько 2 тисяч місць для довгострокового проживання, — повідомили в Закарпатській ОВА.

— Щойно стало відомо про підрив Каховської ГЕС, ми провели нараду з головами територіальних громад, з головами військових районних адміністрацій, — розповів заступник голови ОВА Петро Добромільський. — Маємо 1800 місць для довгострокового проживання у відремонтованих приміщеннях та близько 10 тисяч місць для короткострокового перебування, які ми можемо розгорнути при ситуаціях, подібних тій, яка зраз виникла. У нас є регіональний план реагування в таких ситуаціях, в якому чітко розписаний алгоритм дій: повідомлення на залізничному вокзалі, станціях, які приймають, шкільні автобуси, які будуть задіяні в перевезеннях, де потрібно, в кожному закладі, куди привозять людей, є відповідальний, який знає алгоритм дій що йому робити і як приймати — тобто ми готові в разі таких ситуацій прийняти і надати все необхідне та першочергове для людей, які постраждали від дій окупантів.

Сила звичайних ужгородців: з початку війни на вокзалі допомагають людям, що рятуються з-під обстрілів

При Закарпатській ОВА діє обласний гуманітарний штаб, куди можна звернутися по допомогу (+38 (093) 703 88 74, +38 (093) 703 88 76, +38 (096) 284 33 68).

Тимчасовий прихисток “Селиський шелтер” готовий прийняти людей, що постраждали у зв’язку з трагедією на Каховській ГЕС. Проживання та харчування безкоштовні. Людей просять заповнити форму. Також окрему кімнату для людей з Херсону облаштували в притулку у Великому Березному. Контактна особа — Римма Митрак, 0994020550.

Допомогу людям збирають також волонтери по громадам. Просять в першу чергу приносити воду питну, продукти харчування, засоби гігієни та солодощі.

В Закарпатськый ОВА кажуть, щ за ініціативою Херсонської ОВА Фонд громади міста Херсон «Захист» спільно з Новою поштою організували безкоштовне відправлення гуманітарної допомоги, яка буде надходити в регіон.

За лінком – перелік речей, які першочергово потрібні для ліквідації наслідків катастрофи та підтримки постраждалих. Надсилайте лише те, що є у переліку. Про решту вже подбали адміністрація та волонтери.

Прохання до підприємств, якщо є змога — надати техніку. Тут список того, що саме необхідно.

“Якщо ви не знайшли того, чим готові поділитися, але впевнені, що ваші речі знадобляться, заповніть форму і ми зв’яжемося з вами, або телефонуйте до кол-центру з питань організації надання благодійної допомоги: 0 800 101 102″, — просять в ОВА.

Корисні посилання і ресурси для жителів області та ВПО:

▪️ довідковий портал «Допомога Закарпаття»;

▪️ гаряча лінія щодо розміщення вимушених переселенців;

• для тих, хто їде на Закарпаття і потребує житло — Viber-група “Закарпаття житло”;

▪️ гаряча лінія допомоги ВПО з інвалідністю;

▪️ альтернативні номери екстрених служб;

▪️ подати заявку на участь у програмі підтримки підприємців «Energy Help»;

▪️ контакти регіонального координатора Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

Рух підтримки закарпатських військових: живий організм, який працює на перемогу

▪️ алгоритм визначення підприємств, установ та організацій критично важливими для Закарпаття;

▪️ перелік / адреси аптек із «доступними ліками» (або за номером 16-77);

▪️ адреси центрів здачі крові та пунктів вакцинації проти COVID-19.

Varosh, 

Фото ілюстративне, “Закарпаття онлайн”

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookIns

tagram та Тelegram.

 

0 #
# ВПО в Ужгороді # ВПО на Закарпатті # допомога