Новини

Евакуйовані з Дніпра діти-сироти на Закарпатті танцювали з «Фарбованим лисом», ліпили пташечок та гончарили глечики

21 Грудня 2023 80

Свято для евакуйованих із Дніпра дітей у Домбоківській школі-інтернаті та в Мукачівській спеціалізованій школі влаштували кілька громадських організацій.

Як розповіла Varosh керівниця артпростору «Сінема Спейс», художниця і керамістка Юлія Єгорова, аби розважити діток, студенти Закарпатської академії культури і мистецтв показали їм виставу «Фарбований лис» за мотивами казки Івана Франка у постановці режисера Олександра Куцика.

Артпростір «Сінемаспейс», своєю чергою, відповідав за «творчу» частину свята: разом із Юлією Єгоровою діти малювали, ліпили з глини пташок та гончарили глечики.

Казкотерапія, фокуси, мультики та брак волонтерів: на час війни “Сінема Спейс” перетворився на дитячий простір

 «З пропозицією організувати свято для дітей до нас звернувся волонтерський штаб «Українська команда». Разом зі студентами Закарпатської академії мистецтв та за підтримки громадської жіночої правозахисної організації «Зонта-клуб Ужгород» ми відвезли дітям подарунки від різних організацій, показали виставу і провели творчі майстер-класи», – розповіла Юлія Єгорова.

“Коли розумієш ти, то прислуховуються й інші” – інтерв’ю з художницею Юлією Єгоровою-Роговою

Як повідомила Varosh начальниця Служби у справах дітей Закарпатської ОВА Світлана Якімеліна, Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» з Дніпра евакуювався на Закарпаття 4 березня 2022 року. Дітей розмістили у Домбоківській школі-інтернаті, наразі тут проживає 55 вихованців центру «Довіра».

Комунальний заклад «Центр соціальної підтримки дітей «Довіра» Дніпровської міської ради опікується дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, а також дітками із особливими освітніми потребами.

«На святі в Домбоках та у Мукачівській школі-інтернаті були як дітки із Дніпра, так і закарпатські дітки, – розповіла Юлія Єгорова. – Разом вони бігали, розважалися, танцювали зі звірятами з вистави «Фарбований лис», приміряли на себе великі театральні маски. Із задоволенням гончарили і малювали. Створених пташечок і глечики дітки залишили собі. А малюнки ми відправимо у шпиталь у Дніпро».

«Сінема спейс»: школа, фільмування та кіно-всесвіт в Ужгороді

«Дітям дуже потрібна увага і наша підтримка. Спілкуючись із малечею, я бачила, як вони до нас тягнуться, як ми їм цікаві. Їм дуже важко. І чим більше буде таких поїздок, тим краще», – підсумувала Юлія Єгорова.

Photo 2023 12 18 23 15 30

Varosh,

Фото надані Юлією Єгоровою

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #
# вистава # гончарство # діти # діти-сироти # сироти # Фарбований лис # Юлія Єгорова