Створюючи пристрої, покликані економити наш вільний час, нам його дедалі більше не вистачає, тим паче, щоб слідкувати за власним здоров’ям.
Ви часто робите ранкову гімнастику, або ж відвідуєте лікаря не за необхідності, а для профілактики? Можливо Ви кілька разів на тиждень плаваєте у басейні або ж ходите у тренажерний зал? У вас щоп’ятниці, після важкого робочого тижня, сеанс масажу? Тоді Ви щаслива людина, адже більшість "не має на це часу". Проте вихід є, навіть декілька. Один з найлегших та корисно-приємних – велосипед.
В Ужгороді 6 жовтня відбудеться заїзд Safe Ride під девізом "Здоровим бути модно", спрямований на популяризацію здорового способу життя, профілактику цукрового діабету та ожиріння. Також, у цей день, місту подарують "Соціальні велосипеди" для безкоштовного користування. Ми спробували дізнатися від кого такий подарунок і навіщо.
Навіть коню зрозуміло, що фізична активність є візиткою здорового вигляду, сприяє нормалізації маси тіла та стабільному обміну речовин. Популяризація велосипедної їзди може реально вплинути на самопочуття людей та сприяти зменшенню поширеності вище перерахованих проблем. В країнах, де велосипедний рух в містах не сильно відстає від автомобільного, за статистикою відсоток жителів з проблемами здоров’я, що пов’язані саме з діабетом, ожирінням та серцево-судинними захворюваннями, дуже низький. Нажаль, багато жителів українських міст не мають змоги користуватися безмоторним двоколісним транспортом. Для когось – це дороге задоволення, а хтось і не підозрює про відчуття, які дарує крутіння педалей. Настав час це виправити.
"Соціальних велосипедів" спочатку буде 5, а найближчим часом їх з’явиться вже 15. Це будуть велосипеди гібриди, тобто спортивно-міські, якими можна буде користуватися як в місті, так і за його межами. Суть проекту полягає в тому, що кожен ужгородець може ними користуватися абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно внести свої паспортні дані у спеціально створену програму та отримати двоколісного друга в оренду до трьох днів. Знайти соціальні байки можна буде швидше за все у Retrobike на Корзо або ж на базі Кафедри туризму УжНУ. Варто пам’ятати про єдине обмеження прокату – велосипедист повинен бути у віці від 15 років. Велопарк створювався враховуючи стан доріг Ужгорода та можливість проїзду вулицями, тож вони занадто громіздкі для малечі, про яку з часом теж потурбуються.
"Соціальні велосипеди" – це наразі унікальне явище в Україні, про яке ви дізнаєтесь детально на велозаїзді Safe Ride і святкуванні Дня міста. Створення даних акцій стало можливим за співпраці громадських організацій, Діабетичної спілки міста Ужгород, Обласного центру "Здоров’я", Закарпатської обласної лікарні ім. А. Новака та міжнародних компаній, таких як Novo Nordisk.
Олександр Кіпа, Varosh