Новини

Унікальні фото ромок-келделарі оприлюднив фотограф Михайло Дорогович

23 Жовтня 2023 2 087

Фотограф Михайло Дорогович, який фотографує представників різних нацменшин Закарпаття, щоб поазати красу та колорит, який зникає, але ще живе, сфотографував ромських жінок-келделарі. Це надзвичайно закрита ромська спільнота в селищі Королево на Берегівщині і потрапити до них було дуже-дуже складно, — сказав фотограф Varosh.

— Мені пощастило потрапити в цю містичну спільноту і відчути красу, традиції їхньої культури, яка здається зовсім з іншого світу, — розповів Михайло. — Я дуже давно хотів потрапити до них і сфотографувати їх, але няк не міг домовитися. Настільки закрита група. Я прийшов туди як художник, мене не цікавило їхнє гсподарство, доглянутість чи недоглянутість дворів. Я хотів передати найгарніше, що в них є! Я був далекий від журналістських розпитувань і пояснював це їхньому барону дуже чітко.

Колекція фото Михайла Дороговича здобула срібло на New York International Photography Awards

Михайло розповів, що фотографував тільки жінок і дівчат, бо вони носять автентичний, дуже колоритний ромський одяг. Чоловіки вбираються доволі традиційно: костюми та білі сорочки. Жінки не перевдягалися для фотосесії, Михайло прийшов до них у неділю і вони зібралися вдома після недільного зібрання в церкві, тобто це їхній звичайний одяг у вихідний день.

— Кульмінацією для мене стала дівчинка в білій сукні… Їй десь років 12-13 і це був день її заручин. Я був просто вражений цією красою! Це настільки інший світ! І найбільше мене вразило те, що вони  просто живуть у своїх традиціях. У той час, як світ мільйони вливає в збереження культурної спадщини, вони про це навіть не підозрюють, що може бути якось інакше! Вони бережуть свою спадщину на підсвідомому рівні.

Михайло Дорогович розповів, що планує зробити виставку світлин ромів у національному одязі.

Varosh

Фото зі сторінки Михайла Дороговича у Facebook

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

 

0 #
# Михайло Дорогович # роми # фотографія