З початку березня в Ужгороді стартувала просвітницька кампанія “Світлячку, сяй!”, яку ще восени запровадили ГО “ФОРЗА” та Учнівське самоврядування Ужгорода “Корзо”. В рамках ініціативи група старшокласників відвідує навчальні заклади міста та розповідає учням молодших класів про правила поведінки на дорозі в темну пору дня, а також пояснює, як користуватися світловідбивачами.
— Ми задумали цю кампанію аби підвищити видимість пішоходів в темну пору дня у зв’язку з вимкненнями світла, — розповіла Varosh комунікаційниця “ФОРЗИ” Дзвінка Білоног. — Поки готувалися, час минув, тож втілювати проєкт почали на початку березня, адже питання видимості на дорозі актуальне завжди. Старшокласники навчають молодших школярів і водночас ми завжди закликаємо дітей поділитися потім цією інформацією з дорослими.
Зі слів Дзвінки Білоног, формат проведення таких занять — “рівний — рівному”, тобто коли дитина розповідає про щось важливе іншій дитині, — запропонувала на той час керівниця самоврядування від управління освіти, Марія Симкович. Він повністю себе виправдав, тому що все ж старшокласники для малечі мають певний авторитет.
Групу старшокласників сформувалася змішана — це молодіжні лідери та лідерки з різних шкіл Ужгорода. Вони створили кілька презентацій для 1-2 та 3-4 класів, які демонструють під час візитів. А десятикласник Крістіан Гарабаджіу навіть написав комп’ютерну гру “Світлячку, сяй!” за питаннями, які писала вся команда.
На кожній зустрічі один із ведучих, старшокласник, грає роль Світлячка, вдягненого у світловідбивний пояс-жилет та крильця. В кінці занять команда знімає відео з авторськими гаслами, як от “Світловідбивач на собі маєш — додому безпечно потрапляєш!” або “Заявляє Світлячок, що світловідбивач на тобі — це дуже ОК!”
— Потрапити в школи нам допомагає управління освіти Ужгородської міської ради, — розповідає Дзвінка. — Ми вже навідалися до 11 шкіл та НВК. До акції долучилося понад 30 старшокласників. Важливо, що в рамках проєкту ми залишаємо для дітей не тільки персональні світловідбивачі, але й просвітницькі плакати. Вони наочно демонструють, як бачить водій пішохода у темному/світлому одязі/зі світловідбивачем у темний час доби.
— Фідбек від малечі щодо цих занять чудовий і дуже нас надихає. Вони багато про це знають і їх часто аж розпирає від бажання поділитися знаннями. Наприклад, учні часто постійно розповідають історії, як дорослі неправильно поводилися на дорозі тощо.
З початку занять малюкам у молодшій школі роздали близько 2,5 тисяч світловідбивачів. Реалізують цю кампанію в рамках проєкту SUMCITYNET – програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, за фінансової підтримки Європейського Союзу. В ГО “ФОРЗА” наголошують, що попри те, що назва країни «білорусь» присутня у назві транскордонної програми співпраці, починаючи з 24.02.2022 року співробітництво з нею не проводиться.
Varosh
Фото зі сторінки ГО “ФОРЗА” у Фейсбуці
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook, Instagram та Тelegram.