Троє закарпатців — Іштван Цап, Богдан Попадич та Павло Трифонов — підняли за один день найбільший, наразі, прапор України (6х3 м) на вершинах усіх шести двотисячників України. Ця подія була зафіксована як рекорд України, — розповів Varosh Іштван Цап.
8-річна ужгородка Кіра Касинець встановила рекорд України з читання найдовшої скоромовки
— В суботу, 29 липня вранці ми стартували з Ясіня і пізно ввечері спустились в село Луги. В 07:07 прапор підняли на горі Петрос (2020 м.). Потім наш прапор замайорів на Говерлі (2061 м.), на Ребрах (2001 м.), на горі Гутин Томнатик (2016 м.), Бребенескул (2035 м.). І в 18:25 прапор України підняли на горі Піп Іван (2022 м.). Загальна протяжність пішого маршруту склала 57 км, загальний набір висоти – 3058 м.
Іштван Цап розповів: намагалися максимально об’єктивно фіксувати час старту, сходження на кожну вершину. Загальну протяжність маршруту фіксували спеціальні трекери. Після проходження всі фото- та відеодокази віддали в офіс Книги Рекордів України. Диплом команді вислали наперед, щоб вони могли підняти його на вершині, але, за словами Іштвана Цапа, за спільною, двосторонньою домовленістю юридичної сили він набув тільки після підтвердження чесно пройденого маршруту.
Прапор пошили самі, зробивши його в символічних розмірах — 6 на 3 метри, оскільки йшли на 6 вершин.
— На прапорі ми написали всі 6 вершин і на кожній фіксували час, коли на неї піднялися, —пояснив Іштван Цап. — Коли на вершині розгортали прапор, то до нас підходили люди, розпитували нас, допомагали тримати прапор, бо там же вітри дмуть… Вітали нас, пригощали смаколиками…
Прапор разом з дипломом та фото з вершин обіцяють подарувати людині, яка зробить найбільший донат на ЗСУ. Карту повідомлять в офіційному повідомленні про оголошення рекорду, — сказав Іштван Цап.
“Ми не є спортсменами – ми прості люди, які безмежно закохані в гори. І, попри сталий стереотип про те, що наші Карпати безмежні і могутні – хотіли привернути увагу людей до того, що, в дійсності, наші гори дуже вразливі та беззахисні. Наші гори займають менше 5% території України. До прикладу, в Австрії гори займають понад 60% території. І тому кожна українська гора безцінна, кожна полонина – унікальна, кожна гірська річка – неповторна. І ми зобов’язані їх дбайливо берегти”, — написав він на своїй сторінці у Фейсбуці
Varosh,
Фото надані Іштваном Цапом
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook, Instagram та Тelegram.