Новини

Першу технічну сіль видобули з родовища на Закарпатті. Що відомо

29 Листопада 2023 171

Перші декілька сот тонн технічної солі підняли на поверхню Тереблянського солевидобувного родовища. За попередніми підрахунками, обсяги видобутку родовища можуть сягати 45 тонн на добу з опцією на збільшення до 200 тонн в разі розширення виробничих потужностей, — написав на своєму каналі в Telegram голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

Salt3

З його слів, глибина залягання солі в межах родовища – від 30 до 500 м. Це дає можливість до 2026 року після освоєння повної виробничої потужності добувати до 300 тис. тонн, зокрема й 80 тис. тонн солі «Екстра» на рік, з перспективою наростити обсяг видобутку за умови добудови переробних потужностей.

Перша технічна сіль тепер може бути поставлена на підприємства для утримання доріг у зимовий період. У перспективі родовище на 100% зможе забезпечити ці потреби України.

У Буштині видобуватимуть сіль, яка має повністю забезпечити потреби країни

Нагадаємо, першу сіль на Тереблянському солевидобувному родовищі добули на початку липня цього року. Її зразок Віктор Микита подарував Володимиру Зеленському 2 серпня, коли той приїжджав на Закарпаття для координаційної наради. Тоді Президент сказав у відеозверненні, що родовище на Закарпатті може забезпечити кухонною та технічною сіллю всю Україну, оскільки основне соледобувне підприємство країни — “Артемсіль” — через бойові дії в Донецькй області зупинилося ще 25 травня 2022 року.

Salt

За інформацією Liga.net, ТОВ “Катіон Інвест” з 2017 року володіє спецдозволом на видобування солі на Тереблянському родовищі. Компанія належить двом інвестиційним фондам – Ехо (бенефіціар – Валентин Кондратьєв) та Юкон (бенефіціарка – Оксана Омельяненко). Омельяненко – бізнес-партнерка бізнесмена Юрія Косюка, їй належать частки в таких компаніях бізнесмена, як ТОВ “МХП-Агрокряж”, ТОВ “МХП-Агро-С”. У квітні 2023 року інша їхня компанія ТОВ “Закарпатська видобувна компанія” за 4,91 млн грн купила ліцензію на сусіднє родовище солі – Західно-Тереблянську ділянку.

Varosh намагається дізнатись більше деталей стосовно видобутої солі, однак наразі не може сконтактувати із керівництвом компанії підрядника. Дзвінки та повідомлення залишаються без відповіді.

Varosh

Фото Закарпатської ОВА

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

 

0 #
# СІЛЬ # Тереблянське солевидобувне роовище