Новини

Офіційно: будівельні роботи на майданчику, де виявили підвал, призупинено

1 Липня 2019 1 230

Про це в ексклюзивному коментарі Varosh повідомила начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова.

– Перше питання — викликати сюди керівника будівництва, друге питання — провести нараду із ним, із авторським наглядом, із технічним наглядом, щоб вони зафіксували в журналах по будівництво, що це було виявлено. Далі першочергові заходи — зараз будівельник має створити умови, щоб там щось не завалилося. Це зараз “Рятівна археологічна служба” має зараз прийти і оглянути, що це за об’єкт і дати заключення,в – прокоментував Varosh головний архітектор УжгородаОлег Боршовський.

Водночас, начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міської ради Олександра Зотова наголосила наступне:

– Вхід обов’язково треба укріпити, щоб він не провалився. Треба і викликати археологів. Але я вже бачу тут порушення будівництва. Згідно з будівельними нормами — укріплення котловану ведеться при глибині понад 1,5 м, а вони вже тут нарили 4,70м і жодного укріплення. Поруч проходить дорога, йде динамічне навантаження і тут насипні ґрунти. Бачу, що там вже “плавуни” з’явилися. Плавуни — це ґрунт у якого нема несучої здатності. Треба відкоректувати проектну документацію по фундаменту. До висновків археологічної експертизи я приймаю рішення — призупити будь-які роботи із цим котлованом. Тобто, від імені управління державного архітектурно-будівельного контролю — ми зупиняємо роботи тут.

Усі подробиці про те, як в самісінькому центрі Ужгорода виявили таємничий підвал і що наразі відомо про знахідку, читайте у нашій розгорнутій історії з коментарями експертів.

Віталій Глагола для Varosh

0 #