Новини

Виставку спогадів, образів та історій про окупований Бердянськ представлять в Ужгороді

13 Травня 2024 79

«З кожною моєю згадкою про дім його стіни стають міцнішими» – виставку під такою назвою, присвячену українському Бердянську, відкриють в Ужгороді у вівторок, 14 травня.

Як зазначила співорганізаторка виставки Катерина Майборода, ідея проєкту – розповісти ужгородцям більше про місто на березі Азовського моря, яке понад 2 роки знаходиться під російською окупацією.

«Я вже другий рік на Закарпатті і часто зустрічаю людей, які нічого не знають про Бердянськ. Але це місто, яке вже понад два роки щодня намагається вижити в окупації. Українське місто. Цією виставкою ми хочемо розповісти закарпатцям і закарпаткам про досвід людей Бердянська: і тих, хто виїхали, і тих, хто вимушені були лишитися. Наші регіони дуже далеко один від одного, але я вірю, що обмін досвідом допоможе нам зблизитися», – сказала Катерина Майборода.

На виставці представлять 10 плакатів, створених під час мистецьких і арт-терапевтичних сесій онлайн-обʼєднання містян «Ми – Бердянськ». На них зафіксовані спогади, образи та історії, які передають біль окупації та спонукають до взаємодії людей із різних міст і з різними досвідами.

Виставка побудована на матеріалах піврічної роботи спільноти «Ми – Бердянськ», заснованої Ксенією Клейнос та Кирилом Пелівановим – громадськими діячами з Бердянська. До повномасштабного вторгнення вони активно розвивали культурно-соціальне наповнення міста. Вимушено переїхавши до Львова, Ксенія та Кирил поставили перед собою нову мету – зібрати активну спільноту бердянців, які хочуть повернутися та спільно відновити місто після перемоги.

Співорганізатором виставки в Ужгороді виступив Арт-простір «Ліс», де вона власне і відбуватиметься.

Оглянути виставку «З кожною моєю згадкою про дім його стіни стають міцнішими» можна буде до 19 травня включно.

438164909 122142489872118692 2210914679090350122 N

Виставку про Бердянськ відкриють в Ужгороді

Тетяна Клим-Кашуба, Varosh

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

0 #
# varosh # виставка про Бердянськ # виставка про Бердянськ Ужгород # виставка Ужгород # новини Varosh