Новини

Незабаром нашестя міні-скульптурок добереться до Мукачева

30 Січня 2015 2 500

Принаймні, так обіцяють творці всіх ужгородських маленьких пам’ятників Михайло Колодко та Федір Шандор. Перша їхня робота буде пов’язана з такою родзинкою Мукачева, яка є унікальною на фоні не тільки України, але й усієї Європи.

"Наше так зване "рейдерське захоплення" Мукачева скульптурками почнеться з найпотужнішої історичної родзинки міста – тутешньої кельтської стоянки, яка для Європи цікава тим, що є найсхіднішою, а для України – єдиною, найбільшою і цим унікальною, – розповідає Федір Шандор. –  Скульптурка Кельту розташується на перилах мукачівської набережної, на її фоні виднітиметься гора Ловачка, де, власне, колись і була ця стоянка".

Образ майбутнього пам’ятника дещо схожий на найбільш відомих кельтів Астерікса і Обелікса. Їх мукачівський "товариш" у руках триматиме кельтський меч, оригінальний прообраз якого нині зберігається в музеї Мукачівського замку.

Між іншим, закарпатці досі користуються винаходами кельтів, запевняє експерт з туризму Федір Шандор. До прикладу, всім відоме купання в чанах – це кельтська баня, і є саме їхнім винаходом.

Кельт, який осяде в Мукачеві, буде ковалем, бо ремесло ковальства без змін прийшло від цих переселенців до нас.

Кельтською традицією є і смаження кабана на вертелі. А в закарпатських лісах росте далеко не наше за походженням дерево мушмула – його ще називають чішкун. Його мало хто впізнає, але з його плодів місцеві роблять леквар. До слова, "локвар" кельтською означає повидло.

Щоправда, кельтська тема не завершиться тільки на цій скульптурці, а буде втілена в трьох ідеях: кельтський двір в Мукачеві, пригоди кельтів у Воєводино та "кельтський пиріг" із кельтських сортів яблук, які ростуть на Закарпатті від Валентина Штефаньо.

До речі, поки Кельта готують до встановлеття, пиріг вже можна спробувати у цукрарні кондитера.

Читайте також:

Юлія Барабан, Varosh

Фото: Олександра Шульга

0 #