Art

Творча група “Шапка” презентувала новий проект у галереї “Карась”

16 Червня 2014 2 430

Відкриття виставки відбулося 12 червня у Києві. Персональний проект Олесі Секереш називається "Мт 5:13", а проект Олександри Токаревої має назву "Заглиблення".

Проект “Мт 5:13” виконаний кульковою ручкою.

— В основі проекту роздуми над текстом з Біблії “Ви сіль землі. Коли сіль ізвітріє, то чим насолити її? Не придасться вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми”. ( Мт 5:13) Однак, концепція носить в собі не релігійний характер, а екзистенціалістичний. Візуальне зображення солі є метафорою фундаментального слова екзистенція, тобто життя, а саме сутність “людини в людині”. Людина здатна мислити та усвідомлювати буття, а також повинна сприймати себе і бути відповідальною за це, якщо прагне стати самою собою. Без солі не може жити жоден живий організм. Сіль — це життєво необхідний компонент для покращення смакових якостей їжі. А смак життя — біль, розвиток, мотивація, радість, прагнення, бажання… Метафора солі означає, що необхідно не самоусуватись від світу. А якщо від людини забрати її головні духовні функціональні речі, чи буде вона сама собі потрібна? — каже Олеся Секереш.

Проект Токаревої Олександри “Заглиблення” виконаний технікою відмивання. Матеріал — папір та акварель. Формат робіт 56Х76 см.

— Крізь видимість явищ до їх сутності. Проект про принципи творіння Всесвіту, виражених в геометричних формах. Сакральна геометрія — частина міфологічного і релігійного світогляду, результат містичного досвіду. Божественна пропорційність, в геометричній інтерпретації космосу — як форми впорядкованості Всесвіту. Споглядання сутності, споглядання ідеї, значення — духовний акт, за допомогою якого людина осягає ідею речі, значення сутності чи безпосередньо, чи опосередковано через сприйняття відповідного об’єкта. Єдність бачення дійсності передбачає вміння зосереджуватися на основних її структурах. Таке зосередження передбачає медитативні роздуми, увагу явленим формам, — розповідає Олександра Токарева.

Довідково:

Група “Шапка” була створена 2006 році. До неї входять: Токарева Олександра, Секереш Олеся, Гальченко Ксенія.

Персональні та групові виставки:

Varosh

0 #