v35 - Архів

Сергій Пішковцій: 7 правил успішного стартапера

29 Квітня 2013 5 678

Якщо ви візьмете їх до уваги, то маєте шанс створити проект бодай не гірший, ніж Inspired.com.ua – найкращий вітчизняний блог 2011 року.

Хоча за слова Сергія, цей його проект не є стартапом. Тим не менше, він добре на них розуміється.

Завважте самі: у свої 24 роки мукачівець, який живе в Ужгороді, встиг попрацювати на одному з найавторитетніших українських видань у сфері цифрових комунікацій Watcher, створити вірусні карти стереотипів України, про які наввипередки розповідали влітку 2011 року всі без виключення національні ЗМІ, запустити власний блог та отримати за нього визнання всього УА.нету.

Що ж, тепер слово Сергію. Мотайте на вус)

Правило №1 – Постійно навчайтесь та займайтесь саморозвитком

Помилково думати, що ваші поточні знання та вміння – найкраще, чим ви можете володіти. Ніколи не зупиняйтесь у саморозвитку та прагніть кращого – якщо це не зробите ви, то знайдуться інші люди, які вмітимуть/знатимуть щось краще за вас. Особливо в теперішню епоху відкритості та доступності знань.

Правило №2 – Не варто сидіти і місяцями «полірувати» вашу ідею до блиску

Чим далі ви тягнете із запуском, тим менш привабливою та актуальною ваша ідея може стати. Запускайтесь при мінімально необхідних умовах, решту доробите по дорозі, заодно дізнавшись слабкі та сильні сторони продукту.

Правило №3 – Стукайте у всі двері

Зіштовхнувшись з проблемою, не намагайтесь весь час битись в одні й ті самі двері – можливо, вам варто спробувати інший шлях? Увімкніть нестандартність у своєму мозку, і вона приведе вас до нових ідей та кращих вирішень існуючих проблем.

Правило №4 – Забудьте про гроші

Звісно, не назавжди. З самого початку запуску вашого проекту гроші можуть бути не зовсім вдалим мотиватором для його розвитку – бо так ви концентруватиметесь на тому, як побільше викачати прибутку, а не як зробити ваш проект якіснішим. Люди помітять це одразу, і їм це не сподобається. Порівняйте Facebook, який останнім часом лише збільшує кількість реклами, і ВКонтакті, який зайнявся покращенням функціоналу та зручностей для користувачів.

Правило №5 – Не соромтесь наслідувати

Всі великі звершення – це всього лиш вдало модернізовані версії попередніх проектів і продуктів. Немає нічого поганого в тому, щоб переймати найкращий досвід у ваших аналогів та застосовувати його у ваших умовах. Єдине, чого ніхто ніколи не радить – це тупе копіювання, і це дійсно правда: ви зашкодите більше, ніж отримаєте щось корисне з цього.

Правило №6 – Вірте у те, чим займаєтесь

Скільки б разів не опускались ваші руки від невдач (а вони гарантовано траплятимуться на вашому шляху), не дозволяйте їм вбити вашу віру у проект. Саме від цього постійного руху залежатиме, чи зможете ви зробити щось дійсно повноцінне та життєздатне. Докладаючи вполовину менше зусиль, ніж ви можете, ви отримаєте вполовину кращий проект. Для чого тоді взагалі було братись за це?

Правило №7 – Враховуйте критику

Віра – це добре, але сліпа віра ще ніколи не була корисною в таких справах. Потрібно вміти не лише сприймати хорошу критику, а й робити висновки з неї, змінюючись в залежності від ситуації. Повірте, серед тих людей, що вас критикують, є і цінні порадники, які щиро хочуть, аби ваш продукт був кращим, тому поставтесь до них, як до друзів, а не як до ворогів.

Varosh.com.ua

Фото Сергія Мазура

0 #