СПЕЦПРОЕКТ

Змінити професію на ІТ: 5 історій ужгородських айтішників, які кардинально змінили своє життя

Досвід, який спонукає до сміливих рішень

Наш спільний спецпроєкт із ІТ-компанією Astound Commerce надихає змінити життя. Тим паче, кожен може стати ІТ-спеціалістом, без попереднього досвіду чи профільних знань. Причому стати класним фахівцем і зробити кар’єру в Ужгороді, адже ІТ дозволяє залишатися в рідному місті і активно розвиватися в усіх сенсах, працюючи з міжнародними проєктами.

Аби все більше людей знаходили себе у перспективній професії ІТ, Astound Commerce втілює ініціативу “Boot Camp”. Це безкоштовна програма підготовки молодих спеціалістів або початківців у різних напрямках інформаційних технологій. Опісля проходження програми учасники отримують потрібні знання і практичні вміння, та можуть приєднатися до Astound Commerce або ж до іншої компанії своєї мрії.

У цьому спецпроєкті ми розповімо 5 історій випускників QA Boot Camp в Ужгороді (QA – Quality Assurance, це напрямок тестування із якості рішень). Після успішного завершення програми різних років навчання вони ввійшли до команди Astound Commerce, стали інженерами з тестування якості (QA Engineer).

Одного дня вони ризикнули і цілковито змінили свою стабільну роботу на ІТ-сферу. Сьогодні в унісон кажуть: дуже тішаться такому рішенню, яке класно перевернуло їхнє життя.

До речі, цього року відбудеться новий QA Boot Camp. Заявку треба надіслати до 7 березня, заповнивши реєстраційну форму.

Михайло Глеба, Senior QA Engineer, учасник QA Boot Camp – 2015

Михайло Глеба ще студентом УжНУ почав працювати в банку, близько восьми років займався наданням широкого спектру банківських послуг для фізичних та юридичних осіб. Була стабільність і впевненість, проте в певний період процеси стали вкрай рутинними, щодня – “день бабака”. Тож у 29 років, коли все налагоджено, Міша вирішив кардинально змінити життя.

«Мої друзі-айтішники постійно казали мені: Міша, ми бачимо, що тобі скучно, ти вигораєш, тобі не цікаво, йди в ІТ. Вони мене потроху-потроху, можна сказати, змусили піти в ІТ, і я їм за це дуже вдячний».

Він боявся цілковито змінювати діяльність, сумнівався у своїй англійській… Проте в останній вечір дедлайну товариш таки змусив його подати заявку на QA Boot Camp – 2015 у компанії Astound Commerce, аби освоїти професію інженера з тестування якості в ІТ. І Міша пройшов!

Михайло Глеба 1

Навчання ущент розірвало всі попередні стереотипи і шаблони, це просто вибух вражень, харизма тренера, практичні кейси із життя та власне роботи в ІТ. Після успішного завершення кемпу Михайла запросили на тримісячний оплачуваний випробувальний термін. З перших днів роботи його вразило абсолютно нове позитивне середовище, команда, з якою на одній хвилі.

«Усі такі різні, але всі – неординарні особистості, цікаві такі, близькі за духом та інтересами. Ужгородський офіс, скажу відверто, це як велика сім’я. Ми допомагаємо один одному і не тільки в робочих питаннях, тут з радістю тобі в усьому підкажуть і порадять».

Ще стажером молодий айтішник почав працювати з відомим британським брендом дитячих товарів та американським виробником наплічників для лептопів.

Опісля випробувального періоду Михайло стартував свою ІТ-кар’єру: Junior (молодший спеціаліст), Middle (середній), а наразі – Senior QA Engineer.

«Я щодня із задоволенням приходжу на роботу, я дійсно отримую від неї задоволення, і це не просто слова, адже бачу результат своїх зусиль. Тут, в ІТ, до тебе справді прислуховуються, цікавляться твоєю думкою, ти можеш впливати на процеси, рішення, а для мене це важливо».

Через п’ять років, у 2020-му, Міша вирішив стати тренером на QA Boot Camp. Заняття були пов’язані з його улюбленою сферою: аналізом вимог, де описано, як кінцевий продукт має працювати і які матиме можливості. Цього року також буде лектором.

«В ІТ ти постійно вчишся чомусь новому, тому завжди “перебуваєш у тренді”. Ти завжди розвиваєшся, адже компанія розвивається, з’являються нові напрямки, нові проєкти. Хочеш – йди за цим напрямком, хочеш – у цей проєкт. Є змога обирати. Тому я вирішив спробувати себе тренером на кемпі, адже це новий досвід».

Сьогодні Михайло Глеба бачить себе новою людиною і щиро тішиться, що колись зробив вибір, який перевернув його життя.

Олеся Готра, Junior QA Engineer, учасниця онлайн QA Boot Camp – 2020

Олеся Готра 16 років працювала в індустрії краси, з них 10 років вела курси манікюру у своєму навчальному центрі, а також керувала власним салоном. З часом відчула, що в Ужгороді, в регіоні, досягнула професійної стелі, навіть вичерпала себе. Відтак, маючи налагоджену справу, а також дитину, яку виховує самотужки, подалася в ІТ.

У 2015 році Олеся помітила, як на ринку пропозицій почала активно вирізнятися професія тестувальника в ІТ (QA Engineer), її ще тоді це надихнуло. Подеколи вона щось вивчала в цьому напрямку, проте несистемно, адже перебувала в декреті, займалася власним бізнесом. Тим не менше, мрія про ІТ зародилася, впевнено вкорінилася і одного дня спрацював каталізатор, який змінив життя Олесі. Стався карантин 2020-го, за який багато переосмислилося, у закритих стінах викристалізувалось чітке рішення податися у нову професію і стати тестувальницею в ІТ.

«Я вже тоді знала, що один із найкращих варіантів отримання роботи в сфері ІТ, це є проходження Boot Camp, тому що за його результатами компанія готова запросити до себе. І коли я побачила на фейсбуці рекламу про Boot Camp, зрозуміла, що ця можливість – для мене».

Олеся потрапила на кемп, який вперше проходив у онлайн-форматі (2020 р.).

«QA Boot Camp змінив моє уявлення про онлайн-навчання, насправді. Я жодного разу протягом тих трьох місяців не відчувала, що мені чогось бракує у такому форматі. На Boot Camp я чітко зрозуміла, якою є робота тестувальника, я отримала всі “вишеньки на торті” про те, як розвиватися у цьому напрямку. У нас щотижня змінювався ментор і кожен із них є професіоналом у своїй сфері. Ці люди хочуть ділитися своїми знаннями, вони діляться не тільки теорією і практичними кейсами, вони діляться і лайфхаками. Ми мали відповіді на всі наші питання. Boot Camp – він перевернув усе».

Олеся Готра 1

Ще зі старту Олеся збагнула, що хоче працювати саме в Astound Commerce. Її захоплювали люди, атмосфера. Після успішного завершення навчання надійшло запрошення на випробувальний термін, а в січні цього року Олеся перейшла на позицію Junior. Проєкти, в яких вона залучена, є різноманітними: індустрія краси, одяг…

«Я дуже вдячна Astound за QA Boot Camp, тому що це шанс для усіх: не зважаючи на те, скільки тобі років, ти працювала з нігтями, чи ти працювала в магазині, чи на заводі, чи юристом. У тебе є шанс змінити своє життя і ти можеш це спробувати. Взагалі, якщо ви думаєте про зміни, то бажаю спробувати».

Молода спеціалістка каже, що кожен новий проєкт на роботі – це щоразу нова сходинка в кар’єрі. Нині вона вдячна своєму рішенню відпустити тодішню професію, попереднє життя, адже так звільнилося місце для кардинально нового і перспективного.

Юрій Циганин, Lead QA Engineer, учасник QA Boot Camp – 2015

До ІТ Юрій Циганин близько семи років працював інженером виробництва на заводі, займався розробкою та організацією виробничих процесів. Також приділяв багато часу фотографії, навіть створив свій сайт для світлин. Спонтанно, у 29 років, виникло рішення змінити сферу.

«У мене було трохи вільного часу та творчий ентузіазм, і я почав створювати сайт для своїх фотографій на базі вже існуючих шаблонів, самостійно удосконалюючи його. Ось так, просто для себе, я і познайомився із фронтенд-розробкою. Згодом моє резюме фронтенд-девелопера потрапило в Astound, але на той час в мене не було досвіду на відкриті позиції. Проте моє резюме залишилося. Минув деякий час і мені запропонували приєднатися до QA Boot Camp».

Хлопець вагався, адже мав перспективну й цікаву роботу, власну команду, чудовий колектив. Однак друзі надихнули його чимдуж зареєструватися на кемп.

«На курсах було жваво, цікаво, зовсім неординарний досвід. На Boot Camp я навчився мислити не настільки прямолінійно, а сприймати і осмислювати нову інформацію під різними кутами. Тут я систематизував уже наявні знання і здобув практичні навички для майбутньої роботи».

Після вдалого завершення QA Boot Camp Юрію запропонували випробувальний термін. Він трішки зволікав, адже це вихід із зони комфорту, боявся втратити цікаву роботу і прекрасний колектив, на який міг покластися. Проте таки зайшов у нові двері: після вагомої посади на заводі почав усе з чистого аркушу в ІТ. Відразу, з першого дня, хлопець зрозумів, що тут кожен готовий допомогти і підказати з будь-яких питань, усі відкриті, з високим рівнем емпатії.

Юрій Циганин 1

Від стажера Юрій крокував класичними сходинками інженера з тестування – Junior, Middle, Senior і згодом отримав позицію Lead.

«Один із плюсів у роботі – постійний розвиток. Тут керівник бачить твій потенціал і дає такі завдання, з якими ти можеш розкритися».

Завдяки різним проєктам Юрій дізнається про нові віяння у світі ще до того, як вони поступово з’являються в Україні. Про нові ґаджети, технології, обладнання, харчування, одяг та інші розробки в різних сферах…

А ще він переконаний, що ІТ створює усі умови, аби залишатися в Ужгороді та стрімко будувати кар’єру. До речі, завдяки роботі в компанії, є можливість не лише отримати практичний досвід, але і розширити свій світогляд наживо: бувають відрядження до Великобританії, Німеччини, США та інших країн.

«Я радий, що спробував нову професію і вона виправдала всі мої сподівання. Хоча, я не можу сказати, що стовідсотково змінив сферу, тому що на заводі був інженером, і тут я – інженер. Я знаю, що в нас є колеги, які взагалі кардинально змінили роботу: прийшли з банку, фармацевтики, індустрії краси та інших сфер».

За п’ять років Юрій переконаний, що однозначно зробив правильний вибір, за цей час відкрив нові інсайти для себе: вдосконалив вміння комунікації, адже спілкується із колегами та клієнтами по всьому світу; здобув чітку внутрішню впевненість та багато нового досвіду, який застосовує як на роботі, так і в повсякденному житті.

Ґабріелла Ярош, Middle QA Engineer, учасниця QA Boot Camp – 2017

Перша повноцінна робота Ґабріелли почалася зі студентських років, вона займалася маркетингом в одній із ІТ-компаній. Поступово їй захотілося чогось масштабнішого, цікавішого, тож долучалася до власне проєктів, розробки і тестування ІТ-продуктів. Згодом стався QA Boot Camp, з яким айтішниця чітко усвідомила, як рухатися далі.

«У сфері ІТ було чути про Astound Commerce – що це класна компанія, супер-велика, організована, чітка… У мене було прагнення розвиватися настільки, щоби врешті отримати там роботу. Мені було цікаво, як організовані процеси у великій компанії, великій команді».

Амбіції надихнули податися на QA Boot Camp.

«Boot Camp, скажімо, змінив моє ставлення до ІТ, до взаємодії у командах проєктів. Тут знання розкладалися по поличках, створювалися логічні взаємозв’язки, вибудовувалася картина – як відбувається ця робота, де моє місце в цьому всьому процесі, яка суть і потреба у завданнях, які я виконую. Boot Camp, звісно, добре вплинув на мою кар’єру».

Після успішного завершення кемпу компанія запропонувала тримісячне стажування. Далі, на початку 2018-го, Ґабріелла стала молодшою спеціалісткою із забезпечення якості рішень (Junior QA Engineer), а за рік отримала підвищення – Middle QA Engineer.

Ґабріелла Ярош 1

«У мої обов’язки входить, наприклад, робота з документацією проєктів, уточнення вимог із клієнтами, бізнес-аналітиками. Я пишу тест-кейси – це документи, за якими потім тестуємо продукт, аби визначити, чи він цілком відповідає вимогам замовника. Простими словами, я тестую продукт, виявляю можливі неточності, описую їх, перевіряю правильність їх виправлення, загалом комунікую із клієнтом та з усією командою, яка працює у проєкті».

Для Ґабріелли напрочуд цінний настрій у команді.

«Як тільки я прийшла працювати, то була вражена від атмосфери в офісі: які тут класні люди, вони всі такі свої. Усі – професійні, націлені на результат, ми орієнтовані на те, щоби якнайкраще втілити проєкт, аби клієнт був задоволений. У такій команді приємно працювати, коли у всіх одні цінності і ми спільно досягаємо результату».

Нова робота немов розставила все на свої місця.

«До Astound Commerce я була така … трішки загублена. А тепер відчуваю більше системності, впевненості в тому, що я чітко знаю, що повинна робити, чітко розумію область своєї відповідальності, відчуваю, що можу проявити більше ініціативи. Я почуваюся у своїй тарілці».

Айтішниця повсякчас відчуває рух у своїй кар’єрі, адже ІТ-сфера потужно розвивається.

Павло Жигаль, Senior QA Engineer, учасник QA Boot Camp – 2015

Його перша офіційна робота – адміністратором в інтернет-клубі в студентські роки. Водночас Павло спільно з братом виготовляв зовнішні та внутрішні рекламні конструкції. Далі працював інженером-креслярем на деревообробному виробництві.

«Такий досвід дав можливість спати на ліжку та обідати за столом, які сам накреслив та контролював процес їх виготовлення».

Хлопець швидко досягнув стелі у деревообробній галузі, а реклама зазнавала криз. Він звільнився з деревопідприємства і завдяки мотиваційній підтримці найкращого друга активно зацікавився ІТ. Підписався на всі можливі ІТ-спільноти в інтернеті, відвідував ІТ-івенти і на одному з них дізнався про Astound Commerce. Так і подав заявку на QA Boot Camp, аби опанувати саме сферу тестування в ІТ.

«На Boot Camp я виклався на всі 100%, активно почав усе вивчати, мені сподобалися принципи роботи тестувальника. QA Boot Camp уже на реальних проєктах дав мені фундамент для подальшого розвитку. Найважче було на початку, коли треба було переключитися з моєї попередньої сфери на іншу, бо мислив, скажемо так, “попередніми патернами”».

Молодого випускника кемпу запросили стажуватися, відтак працевлаштували на позицію Junior, далі – Middle, Senior. Павло зізнається, що намагається брати на себе більше ініціативи і виконувати складніші задачі.

«Один із перших крупних проєктів, у якому я працював, це шоу, дуже відомі в усьому світі, на них виросла ціла генерація людей. Інші перші проєкти були пов’язані з одягом, взуттям, крафтовими шкіряними речами…».

Далі Павло перейшов на новий тип проєктів із підтримки вже втілених рішень. Тут треба було забезпечувати якість додаткового функціоналу ecommerce-проєктів. Спільно з колегами він сформулював загальний підхід та процеси роботи на такого роду проєктах. Відтак передавав знання і досвід іншим інженерам.

Павло Жигаль 1 (1)

Згодом захотілося сміливіших професійних викликів.

«Я попросився на більш складні великі проєкти, хотів “підписатися” на нові челенджі. Мене запросили на фармацевтичний проєкт, унікальний, тому що це був перший такий у компанії, – з понад 10 000 мікросайтами та з унікальним наповненням. Тут для мене були кардинальні зміни в процесах, я дуже швидко почав розвиватися, це все ловити – підходи, практики… І все це – завдяки вдалим настановам від колег і менторів у компанії. Після того був ще один досить крупний медичний проєкт, а далі я знов повернувся до фармацевтичних, де одночасно спробував ролі QA Lead-а та Бізнес-аналітика».

Айтішник завзято береться за нові завдання, виявляє щире бажання. Наприклад, минулого року виступав на мітапі Astound Talks – розповідав про Mind mapping і Requirement analysis. А ще провів курс занять на QA Boot Camp – 2020, водночас працюючи на двох складних проєктах. Така ініціативність була відзначена нагородою одного з кращих експертів компанії 2020 року в номінації “The multi-project man”.

«У ІТ явно зросла моя самооцінка, є впевненість у професії і в майбутньому, тому що сфера є перспективною. Навіть якщо через е-нну кількість років мені стане скучно тестувати, то я зможу переключитися на якісь суміжні спеціальності, перейти в “автоматизацію” чи в проджект-менеджмент, чи в бізнес-аналітику».

Павло підтверджує: ІТ кардинально змінило його життя, ще стільки всього можна відкривати, вивчати. Щодня і це безмежний шлях.


Ужгородський офіс є третім за чисельністю спеціалістів серед усіх інжинірингових центрів Astound Commerce. Тут працюють близько 100 інженерів різних спеціальностей. Третина команди ужгородського офісу – випускники програми Boot Camp різних років і наборів.

Boot Camp – програма підготовки молодих спеціалістів або початківців без ІТ-досвіду. Тут подають основу теоретичних та практичних знань за напрямками: тестування якості рішень (QA), веб- чи фронтенд-розробки – з можливістю приєднатися до компанії.

Кемп занурює у бізнес-середовище, дає практичні кейси з проєктів компанії і пропонує реальні рішення.

Boot Camp локально готує молодих спеціалістів сучасної професії і водночас масштабує місцеву ІТ-індустрію, формує кадровий ринок, розвиває екосистему інформаційних технологій Ужгорода.

Для участі в програмі варто лише заповнити цю форму, відповісти на питання, після чого дочекатись на запрошення від команди Astound та пройти співбесіду.

Партнерська публікація
Евеліна Гурницька, Varosh
Фото: Карл Смутко

0 #
# Astound Commerce # IT