Новини

Які позитивні зміни може запозичити Ужгород в Івано-Франківська – розбирали на IT.CT Talks 

2 Квітня 2024 197

28 березня в Совиному гнізді відбулася друга публічна дискусія IT.CT Talks, організована ІТ-кластером Закарпаття.

Формат зустрічі передбачає публічне обговорення актуальних суспільних тем через призму ІТ.

Темою другої зустрічі стала “Як активна громада змінює місто? Досвід Івано-Франківська”.

Аби перейняти позитивний досвід сусідньої області, організатори запросили Росану Тужанську, керівницю платформи «Тепле місто» і співзасновницю видання Varosh; Ірину Дарвай, виконавчу директорку Івано-Франківського ІТ-кластеру; Івана Завидняка, заступника міського голови Ужгорода та Мирославу Майдич, виконавчу директорку ІТ-кластеру Закарпаття.

Img 9934

Публічна дискусія IT.CT Talks

Росана Тужанська поділилася, що головна цінність проєктів, які реалізовує “Тепле місто” в Івано-Франківську — залученість громади. За час існування платформи реалізовано понад 400 ініціатив та підтримано понад 250 проєктів. Деякі з них – масштабні і особливо цінні, як от Urban Space 100, де сотня інвесторів запустила громадський ресторан, прибуток якого йде на реалізацію проєктів міста. 

Керівниця Івано-Франківського ІТ-кластеру Ірина Дарвай зазначила, що їхня організація  спрямовує зусилля, у тому числі, на створення сприятливого для спільноти середовища в місті та регіоні загалом. Зокрема це проявляється в соціальних проєктах, взаємодії з місцевою владою та підтримкою з боку партнерів. Адже саме ця синергія робить місто інвестиційно привабливим, а спільноту – сильнішою. 

 

Якою була взаємодія місцевої влади Ужгорода на початку повномасштабного вторгнення, та що змінилося зараз розповів заступник міського голови, Іван Завидняк. Зокрема про взаємодію айтівців-волонтерів із органами місцевого самоврядування у розробці і технічній підтримці програмного забезпечення.

Img 9936

Мирослава Vfqlbx відзначила зусилля компаній, які були змушені релокуватися на Закарпаття, як відбувався їх процес адаптації в регіоні, з якими нині проблемами стикаються ІТ-фахівці та що потрібно для того? аби Закарпаття стало повноцінним технологічним хабом. 

Одна з найважливіших тез, що прозвучала на зустрічі: «Аби у суспільстві відбулися справжні зміни, важливо не використовувати одне одного, а мати спільну візію мети і йти до неї пліч-о-пліч». 

У квітні ІТ-кластер Закарпаття планує провести наступну публічну дискусію IT.CT Talks, анонсуватимуть її згодом у своїх соцмережах. Тому стежте за оновленнями, аби не пропустити важливе.

Img 9942

Дискусія на тему: “Як активна громада змінює місто? Досвід Івано-Франківська”

Varosh

Фото надані організаторами 

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

0 #
# IT-кластер Закарпаття # IT.CT Talks # varosh # новини Varosh # публічна дискусія