Новини

Випускників вишів Закарпаття запрошують вчителювати у невеликі містечка та села

21 Травня 2024 766

Молодь Закарпаття запрошують стати учасниками стипендіальної програми «Навчай для України», яка передбачає роботу вчителем у сільській школі впродовж одного-двох років. Подавати заявку на участь у проєкті  можна до 2 червня. 

Національне дослідження якості освіти PISA за 2022 рік показало значний розрив в освіті учнів сіл та великих міст. Зокрема йдеться про те, що учень із сільської місцевості відстає у знаннях з математики на 4,5 роки у порівнянні з однолітками з міста. Аби змінювати ситуацію, організація «Навчай для України» залучає вмотивовану молодь до вчителювання у школах малих населених пунктів. 

Наразі відкритий прийом заявок на програму. Учасники змінюють місце проживання,впродовж  одного або двох років вчителюють у селі чи маленькому містечку, організовують позакласні активності та реалізовують проєкти для дітей і громади. Також вони отримують спеціалізоване навчання, зарплату вчителя та лідерську стипендію від організації, яка покриває витрати на проживання під час проходження програми.

Наявність профільного педагогічного фаху для участі в програмі не є обов’язковим. Перед початком роботи у школі всі учасники проходять навчання у Літньому інституті — це 5 тижнів інтенсивної підготовки, яка включає теоретичні та практичні заняття для розвитку лідерських навичок і вчительської майстерності. Протягом всього часу вчителювання учасників підтримують ментори.

Whatsapp Image 2024 05 21 At 12.38.53 E0c2e42f

Молодь Закарпаття запрошують стати учасниками програми “Навчай для України”

Хто може долучитися?

Для того, аби стати учасником програми від «Навчай для України», потрібно:

«Наша мета — створити середовище, де кожна дитина може реалізувати свій потенціал, незалежно від місця народження чи проживання, а також попри війну. «Навчай для України» шукає вмотивованих людей, які не лише навчатимуть дітей, але й стануть для них прикладом у формуванні майбутнього. Війна безпосередньо впливає на освітні процеси, поглиблює нерівність та створює додаткові перешкоди для дітей у доступі до якісної освіти, тому ще більш важливою стає наша місія сприяти позитивним змінам у сфері освіти, залучаючи молодь до активного вирішення цих проблем», — пояснює очільниця організації «Навчай для України» Оксана Матіяш.

Whatsapp Image 2024 05 21 At 12.38.54 552eb210

Відкритий прийом заявок на програму “Навчай для України”

Програма діє з 2017 року і за цей період охопила понад 15 тисяч дітей. У межах програми вдалося залучити до співпраці 38 українських шкіл у Київській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Одеській та Львівських областях. За словами учасників, програма «Навчай для України» — це не лише про зміни в житті учнів, а і про розвиток них самих – про нове середовище, нетворкінг і вплив на освіту.

У межах попереднього набору вдалося набрати 33 учасники, серед яких — випускники топових навчальних закладів України, проєкт-менеджери корпорацій та ІТ компаній, дизайнери, журналісти та працівники міжнародних організацій.  

«Я «Навчаю для України». Як будь-яка творча людина, я думаю, що впродовж свого життя буду задумуватися щонайменше над двома питаннями. Перше: а може ну його, і в село? Друге: може, ну його, і піти кудись викладати? І я собі подумав, що я можу виділити рік свого часу для того, щоб пройти одразу ці два досвіди і на все життя закрити це питання. Я думаю, що участь в програмі «Навчай для України» це крута можливість стати корисним в Україні під час війни. І тримати за руку це покоління дітей війни, поки вони формуються», — каже Данило Гайдамаха, учасник програми 2023-2024 років, який викладає  історію та мистецтво у Гребінківському ліцеї. 

Whatsapp Image 2024 05 21 At 12.38.53 D3423763

Із 2017 року програма залучила до співпраці 38 українських шкіл

«Навчай для України» — громадська організація, яка входить до глобальної мережі організацій Teach For All, що об’єднує партнерів у 61-й країні світу. Усі члени мережі працюють для того, щоб діти мали доступ до освіти, підтримку та можливості формувати краще майбутнє для себе і своєї країни.

Тетяна Клим-Кашуба, Varosh

Фото надані організацією “Навчай для України”

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

0 #
# varosh # випускники вишів програма # випускники вчителювання # випускники програма # Навчай для України # новини Varosh # програма Навчай для України