Новини

Відеопроєкт до дня народження Ліни Костенко за участі 8-річної ужгородки побачив світ

23 Березня 2023 660

19 березня у єдиному марафоні новин (канали ICTV, 1+1, Інтер, Суспільне, Рада, Ми Україна) було презентовано соціальний відеопроєкт «Ліна Костенко: відповідь кожному». Серед засновників цього медійного продукту — сценаристка з Ужгорода Наталія Радченко та 8-річна ужгородка Кіра Касинець, яка читає вірші Ліни Костенко разом з українськими зірками: Адою Роговцевою, Ніною Матвієнко, Ольгою Михайлівною Кузьменко (мамою Кузьми Скрябіна), благодійницею та засновницею одного з найвідоміших ювелірних брендів в Україні Валерією Гуземою, Тарасом Тополею, Джамалою, Дмитром Монатіком, Олександром Усиком. Продюсер та режисер-постановник проєкту — Олександр Кулик. Композитор — Олександр Божик. Музику виконують Олександр та Юлія Божики.

— Цей проєкт ми знімали майже 2 роки, — розповіла Varosh сценаристка, співавторка проєкту Наталя Радченко. — Хотіли до дня народження Ліни Костенко відзняти щось цінне та зворушливе. Почали ще до війни, але дуже довго затверджували саму ідею. Ми з Кірою знайомі давно, ще з тих пір, як їй було 5 рочків: знімали відео, де вона читає різні вірші. Вірші їй ще з пелюшок читала мама і вона їх дуже добре запам’ятовувала. Ліну Костенко Кіра обожнює, це її одна з улюблених поетес.

Поки затверджували проєкт з поезією Ліни Костенко, почалась війна, і, за словами Наталі Радченко, вони вже думали його закрити. Та тут Міністерство молоді та спорту затвердило його і команда почала узгоджувати учасників.

— Ми довго шукали продакшн і так познайомилися з Сашком Куликом, — пригадує Наталя. — Він побачив сценарій і погодився реалізувати його. Знімали шматочками, потім почалася війна, робота призупинилась… У нас на той час уже були записані фрагменти з Адою Роговцевою і Ніною Матвієнко та сплановано зйомку з Валерією Гуземою. Ми зрозуміли, що наш початковий сценарій не годиться. Почали адаптовувати його під реалії сьогодення: поміняли вірші, взяли “Мій перший вірш, написаний в окопі” і так продовжили працювати. Це був довготривалий проєкт, який розтягнувся ще на рік…

Абсолютно всі герої, ознайомившись із проєктом, одразу ж погоджувалися на участь. Наталя Радченко розповіла: відразу питали, який вірш вивчити, підлаштовували свій графік і йшли нам назустріч. Уривки віршів вибирали спільно з Олександром Куликом.

— Кіра дивовижна! Вона зовсім не хвилювалася, спокійно читала разом із зірками вірші, а після зйомок обіймала кожного. З Олександром Усиком взагалі вони чудово спрацювались.

Lina2

Готовий кліп показали у вечірніх новинах на всіх каналах телемарафону “Єдині новини”. Відео також є на сайті Міністерства молоді та спорту України, на ютуб-каналі Кіри Касинець та в соціальних мережах зірок.

Varosh

Фото: бекстейджі зі зйомок

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #