Новини

Відео дня: 100-літня мукачівська тютюнова фабрика з неба

1 Грудня 2019 1 407

Раді презентувати нашу нову відеоісторію про одну з найцікавіших історичних будівель Закарпаття та Мукачева. Її підготував для нас відеограф Юрій Рєзвий, який дуже вправно знімає саме з висоти пташиного польоту, дроном.

Цього разу на відео – комплекс будівель, зведених протягом 1907-1908 років будапештською будівельною фірмою «Паллачек і Емштайн». Тобто понад 100 років тому. Йдеться про місцевість по вулиці Миру, яка переходить у вулицю Томаша Масарика, по ліву руку від так званого «іршавського мосту», якщо рухатися з центру Мукачева. На момент спорудження комплексу, то були східні околиці Мукачева.

Будівлі споруджували як сучасну на той момент тютюнову фабрику, яка належала угорській «Державній тютюновій монополії». У той час, тютюн і цигарки, як і сіль, були товарами монопольного статусу.

На момент запуску фабрики на ній працювало близько 300 осіб, вже за кілька років – удвічі більше. Переважно жінки. Виготовляли тут короткі сигари та цигарки.

Цікаво, що сучасну тютюнову фабрику в Мукачеві спорудили після того, як започаткована в місті кілька років до того міні-фабрика мала небувалий успіх.

Тютюнова фабрика в Мукачеві успішно працювала до 1946 року, тобто навіть трохи за радянської влади, які відразу не ліквідувала підприємство, а навіть взялася продовжувати справу. Однак, зрештою, завод було переобладнано під приладобудівний завод.

Утім, сама архітектура первинної фабрики частково збереглася. Її ж зафіксовано на відео з особливим акцентом на башті. Дивимося.

Varosh за інформацією з відкритих джерел

0 #
# мукачево # Мукачівприлад # тютюнова фабрика