Новини

В Ужгороді з’явится студія, що навчатиме основам традиційної вишивки Закарпаття

5 Листопада 2015 1 395

Для тих, хто мріє про автентичну закарпатську вишиванку, бажає навчитися вишивати давніми техніками із застосуванням відповідної символіки – таку нагоду створює обласний музей народної архітектури та побуту. На базі закладу незабаром розпочне роботу студія, що навчатиме охочих основам традиційного вишивального мистецтва Закарпаття.

"Ми набираємо групу поціновувачів вишивки незалежно від віку та статі, людей, котрі прагнуть виготовити собі сорочки, подібні до тих, які носили їхні діди-прадіди. Посвячуватиме в тонкощі вишивальних технік, притаманних нашому краю, майстриня Тетяна Когутич – випускниця курсів Ігора Мельничука у Музеї Івана Гончара. Також, кожне заняття супроводжуватиметься демонстрацією взірців народного одягу з фондової колекції музею і тематичною лекцією від кандидата історичних наук Василя Коцана – про особливості крою та оздоблення традиційного вбрання Закарпаття", – розповідають організатори.

Кінцевим результатом занять повинен стати готовий виріб (сорочка) у кожного учасника, а також – проведення згодом спільної виставки чи показу-дефіле у виготовлених власноруч автентичних сорочках.

Для початку майстри збирають групу з близько 10-ти учасників. Набір триватиме до кінця наступного тижня, а вже всередині листопада розпочнуться навчальні зустрічі (з періодичністю приблизно що два тижні). Завершити роботу сподіваються навесні, з тим, аби учасники студії вже на Великдень змогли вбратись у своє творіння. "Повірте, значно приємніше вдягти сорочку, виготовлену власними руками та вишиту не журнальними візерунками, а тими орнаментами, що передавалися з покоління в покоління, несучи в собі добру енергетику та велику оберегову цінність", – кажуть знавці.

За матеріалами Управління культури Закрапатської ОДА

0 #