Новини

В Ужгороді створять лабораторію сучасної української драми

10 Жовтня 2013 1 571

Про це повідомляє Національний Центр Театрального Мистецтв ім. Леся Курбаса.

Зокрема йдеться про те, що драматурги Національного Центру Театрального Мистецтв ім. Леся Курбаса Ярослав Верещак, Надія Мірошниченко (Неда Неждана) та Олег Миколайчук зацікавлені у популяризації сучасної української драми та підтримують проект створення лабораторії сучасної української драми на базі філологічного факультету Ужгородського Національного Університету. Митці готові приїздити на Закарпаття, щоб працювати з місцевими талантами.

Так, 9 жовтня на філологічному факультеті УжНУ відбулася ініціативна зустріч з режисером, заслуженим діячем мистецтв Сергієм Архипчуком щодо створення лабораторії сучасної української драми на базі філологічного факультету УжНУ.

– Наразі є потужні джерела, де створюються справді хороші п’єси, – каже режисер, – але на жаль, поки що немає плацдарму для їх апробації. Зараз багато сучасних драматичних творів – це так звана "чорнуха", зі значною кількістю сленгізмів, інвективної лексики тощо, але з’являється чимало й інших, вартих уваги творів. Ми хочемо дати змогу розкритися представникам різних напрямків сучасної драматургії, щоб кожен сучасник міг побачити себе через призму сучасної драми, – каже Серігій Архипчук, журналістам університету.

Нагадаємо, що роботи на конкурс на кращу українську моноп’єсу приймаються до 15 жовтня на drama@i.ua.

Фото: Валентин Кузан

0 #