Дизайнери презентували концепт громадських туалетів і просять містян долучитись до обговорень
Мукачівські дизайнери: Андрій Луца, Віктор Рацин, Дмитро Крученюк та Денис Павлишинець вирішили дослідити тему публічних вбиралень. Усе виявилось набагато складніше, аніж фахівці очікували: де розташовувати, як обслуговувати, який тип кабінок та зручності необхідні для громадян?
“В кожного є історія, коли він ледь не добіг… а врятували “Кущі”.
Коли ви востаннє відвідували громадський туалет? Згадайте свої відчуття: чи було вам комфортно та зручно?”, – запитують хлопці.
Що тут особливого:
– невелика будівля, що гармонійно вписується в середовище, з можливістю швидкої та відносно недорогої реалізації;
– сталість – природноорієнтовані рішення та «зелені» фасади й дах;
– інклюзивність;
– антивандальність;
– провітрювальна напіввідкрита будівля каркасного типу;
– підігрів підлоги.
Дизайнери запрошують громадян долучитися до обговорення, щоб ініціатива була спільною.
“Цікаві Ваші вимоги стосовно якості та комфорту цих просторів. Наступного тижня ми опублікуємо невеличке опитування й будемо вдячні, якщо Ви поділитесь з нами Вашою думкою й особистим досвідом відвідування публічних вбиралень. Важливо зазначити: все анонімно!”, – зазначає Андрій Луца у мережі Facebook.
“Вартість даного проекту орієнтовно 20 тис. дол.. Але потрібно уточнювати зважаючи на місце, обладнання, адміністративні та організаційні витрати. Відкритих питань насправді багато. Відповіді на частину з них дасть опитування, решту потрібно буде вирішувати спільно з владою та іншими зацікавленими сторонами. В теорії громадський туалет може бути прибутковою організацією”, – додає дизайнер.
До речі, саме ці дизайнери створили в Мукачеві, в парку “Молодіжний”, біля річки нестандартну лавицю – дерев’яний настил-амфітеатр на відкосі дамби. Це комфортне місце відпочинку для великої компанії. Кошти на цей проєкт автори зібрали серед містян – через фейсбук.
Varosh