Новини

У Львові тривають “Дні угорської культури” за участі закарпатських митців

28 Квітня 2013 2 206

У рамках "Днів Угорської Культури у Львові-2013" та проекту "Угорська хвиля" у арт-галереї "Primus" (вул. Лесі Українки, 16/5) публіці презентували живопис Аготи Вереш (Берегово) та Олени Кондратюк (Ужгород), а також кераміку Наталії Грабар і Ярослава Борецькі (Ужгород). Виставку назвали "Коло друзів".

Експозиція представляє полотна, кераміку, різьбу по дереву. Тематична палітра здебільшого представлена закарпатськими пейзажами, присутня також абстракція. Почерк кожного із митців – індивідуальний та не перегукується із рештою представлених робіт.

Наприклад, Агота Вереш за освітою акторка і бере участь у виставах Берегівського угорського театру. Перші уроки образотворчого мистецтва отримала від батька – Петра Вереша. Захоплення живописом поступово переважило і перетворилося у справу життя. У 2002 році дебютувала з першою персональною виставкою в Мукачеві. У 2009 році відбулось відкриття персональної виставки живопису Аготи Вереш "ПОШУКИ" в художній галереї "НЕФ" Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в рамках проведення "Днів угорської культури в Україні".

Організатор виставки Товариство Культури Львівських Угорців. За сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, почесного консула Угорщини Лариси Малех, Фонду Бетлена Габора та інформаційно-мистецького центру "365 ".

Виставка триватиме до 5 травня 2013 року.

Varosh.com.ua

0 #