Новини

У Берегова тепер є офіційна солодка родзинка – “Торт Шарі Федак”

23 Грудня 2014 4 488

Так само як Київ, Прага та Ужгород – у Берегові міські депутати затвердили офіційний солодкий символ міста. Ним став "Торт Шарі Федак", виготовлений за оригінальним рецептом "зірки" угорської оперети, актриси кіно, уродженки міста Берегово.

Шарі Федак (1879 – 1955) була талановитою не лише на сцені, а й в кулінарії. Доказом цього є тістечко-торт, рецепт якого вона вигадала сама. Вже за життя актриси цей смаколик став дуже популярним. Відомо, що солодким любив поласувати також її чоловік – угорський відомий драматург Ференц Молнар.

Нещодавно громадська організація "Pro Cultura Subcarpathica" звернулася до міського голоив міста Берегово Золтана Баб?яка з проханням зробити торт Шарі Федак офіційним символом Берегова.

22 грудня цю пропозицію підтримали на сесії всі депутати міської ради. Також буде затверджено єдиний рецепт випікання тістечка, який рекомендують для випікання всім кондитерським міста.

До речі, його можна виготовити і в домашніх умовах на Новорічні свята.

Для цього потрібно:

Жовтки слід змішати з каштанами. Додати пудру, ванільний цукор та масло. До суміші – збиті яєчні білки, тертий шоколад, сухарі та борошно. Випікати у духовці при середній температурі, повільно. Готове тісто розрізати на дві половинки, наповнити кремом з вершків та ванільного цукру. Цим кремом також вкрити верхівку, посипати тертим шоколадом та каштанами. Відкласти у холодне місце на деякий час. Смачного!

Varosh

0 #