Новини

Стрічку тячівця В’ячеслава Бігуна “Пенальті правосуддя” покажуть на кінофестивалі “Молодість”

27 Жовтня 2015 1 550

Фільм номіновано у національну конкурсну програму Міжнародного кінофестивалю "Молодість" 2015 року.

Документальна стрічка до цього здобула міжнародне визнання: її відібрано на 17 кінофестивалів, переважно міжнародних. Перший варіант фільму було створено ще в грудні 2013 року. Прем’єрний показ нового релізу стрічки успішно пройшов 24 червня 2014 року в столиці Європи – Страсбурзі, відтак – 12 липня того ж року в Тячеві.

"Пенальті правосуддя" базується на матеріалах справи Європейського суду з прав людини "Савіцький проти України". Це історія боротьби за справедливість футболіста, скаліченого правоохоронцями. Фільм – один із серії "Україна в Суді".

Як зазначив режисер стрічки В. Бігун: "Ми вдячні за номінацію й усвідомлюємо цей вибір. За змістом – це один із перших українських фільмів за матеріалами справ Європейського суду. Герой стрічки Богдан Савіцький пройшов через кафкіанське пекло правоохоронної системи. Зламаний фізично, але з незламним духом, за підтримки вірного батька та відчайдушного правозахисника-односельчанина, він достукався до сердець страсбурзьких служителів Феміди. Оскільки таких Богданів у нас тисячі, фільм – нагадування про пухлину системи українського правосуддя".

За формою фільм – синтез оригінальних ідеї таких же людей. Історія, реконструйована через скетч на межі естетичної, але допустимої недосконалості, покликана передати її зміст й настрій – спогади суцільної драми. Це робота талановитого художника-аніматора Олександра Педоса, ідея підходу – відомого документаліста Дмитра Тяжлова. Все це зійшлося в мистецтві монтажу українця Ярослава Броля та фіна Акселі Віртанена.

Не менш важливо відзначити низку інституцій й персоналій, які в різний спосіб сприяли створенню фільму. Зокрема, це й голова Європейського суду з прав людини в відставці Жан-Поль Коста. 


Додаткова інформація:

В’ячеслав Бігун – професійний правник і кіномитець. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет ім. І. Франка, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), в Європейському суді з прав людини. Автор більше 500 публікацій. Очолював всеукраїнські об’єднання студентів-правників і молодих юристів. Як режисер, В’ячеслав Бігун відомий такими стрічками, як "Мати. В ім’я мільйонів" (за мотивами оповідання О.  Довженка), "Я і є вона" (історія партизанки Василини) та "Серце мами Гонгадзе" (епічний кінопортрет легендарної українки Лесі Гонгадзе).

Varosh

0 #