Новини

Старовинний винний льох: на подвір’ї Центру гунгарології в Ужгороді випадково виявили невідому печеру

1 Лютого 2024 5 921

Невідому печеру, яка, найімовірніше, слугувала винним льохом у давні часи, виявили під час робіт у саду Центру гунгарології УжНУ.

Як розповів у коментарі Varosh директор українсько-угорського навчального інституту УжНУ Олександр Шпеник, у жовтні 2023 року до 35-річчя Центру гунгарології на подвір’ї закладу робили ремонт. У ході робіт поруч із басейном несподівано провалився ґрунт і з’явився отвір.

З метою безпеки тоді тріщину перекрили. Нині ж у Центр запросили спеціалістів-спелеологів, щоби ті дослідили, що знаходиться на місці просідання ґрунту.

«Сьогодні спелеологи відкрили прохід, зайшли всередину і виявили там печеру, тунель з розгалуженнями. Найімовірніше, це був старовинний винний льох. Всередині знайшли порожню пляшку з-під вина», – розповів Олександр Шпеник.

За його словами, печера, видовбана у скелястій породі, має висоту близько 2,5 метри, довжину в 40 метрів та ширину в 4 метри.

печера гунгарологія2

Підземелля Центру гунгарології

Наразі, розповів Олександр Шпеник, стоїть питання про безпечну консервацію об’єкта. Відтак у Центрі гунгарології планують замовити та розробити фаховий дослідницький проєкт, аби з’ясувати вік і походження печери. Після чого винний льох можна буде зробити доступним для огляду для всіх охочих мешканців міста та гостей Ужгорода.

печера гунгарологія3

Знайдена у печері пляшка

«Нашим історикам буде дуже цікаво визначити, коли це було побудовано, ким і як погреб був законсервований. Бо наразі видно, що інших входів до нього не було, лише один, який замурували, судячи з усього, багато десятирічь тому. В перспективі, після усіх необхідних досліджень, це може бути ще одна туристична родзинка міста», – розповів Олександр Шпеник.

 

Центр гунагоролоігї УжНУ — науково-дослідна інституція, що працює при кафедрі угорської філології Ужгородського національного університету. Був створений у 1988 році.

Метою роботи центру є підтримувати і координувати наукову, педагогічну роботу, а також іншу діяльність у галузі досліджень угорської мови, літератури, історії, етнографії і культури, сприяти згуртуванню і співробітництву дослідників, викладачів та спеціалістів, які працюють в цих галузях наук у вишах, наукових установах, школах, видавництвах та редакціях на території України, а також пожвавлювати всебічне дослідження культури угорського населення Закарпаття.

Varosh,

Фото надані Олександром Шпеником

Відео з сайту Центру гунгарології УжНУ

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

0 #
# льох # печера # ужну # центр гунгарології