Новини

Собак, які допомагатимуть в реабілітації ветеранів, навчають на Закарпатті

20 Жовтня 2023 118

На Закарпатті у межах спеціальної програми почали готувати службових собак, які допомагатимуть в реабілітації захисників та захисниць України.

Цей напрямок є унікальним для України та спрямований на психоемоційну реабілітацію бійців із застосуванням методів каністерапіі — різновиду психотерапевтичної допомоги за участю собак-терапевтів.

Наразі у межах програми перші три собаки вже проходять підготовку в Кінологічному центрі Головного управління Національної поліції в Закарпатській області. Після навчання чотирилапих безоплатно передаватимуть на запит ветеранам. Також буде можливість обрати конкретну собаку певної породи, повідомили Varosh у Закарпатській ОВА.

Цей досвід запозичено від партнерів зі США, де каністерапію успішно застосовують в роботі з психологічними травмами військових, уточнили в ОВА. Чотирилапий друг, який потребує уваги і піклування, а натомість дарує позитивні емоції, завжди буде поряд та безмежно відданий своєму власнику.

Як підтверджує практичний досвід, спілкування з тваринами дозволяє бійцям швидше відновитися після перенесених захворювань i відійти від страху та тривог.

Заявку на отримання собаки ветерани зможуть оформити онлайн за посиланням.

Photo 2023 10 03 12 16 30

 

Varosh,

Фото – Закарпатська ОВА

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #
# ветерани # каністерапія # реабілітація # собаки