Новини

Сергій Жадан приїде до Ужгорода у квітні

26 Березня 2015 1 741

Презентації нової книжки поета, письменника і перекладача Сергія Жадана "Життя Марії" відбудуться у 33 містах України. Організовує їх Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ.

Протягом березня-травня Сергій Жадан разом із президентом MERIDIAN CZERNOWITZ Святославом Померанцевим побувають у всіх обласних центрах України – від Ужгорода до Харкова, від Києва до Одеси. У кожному з міст відбудуться три заходи – виступ перед студентами місцевих університетів, прес-конференція для регіональних ЗМІ, а також дискусія-презентація книжки. Окрім того, заплановано відвідати прифронтові міста.

"Найлегше заняття в часи війни – ненавидіти чужих. Найважче – досягати порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися, необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне – не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці "Життя Марії" Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей", – каже редактор книжки Олександр Бойченко.

Нова книжка віршів та перекладів Сергія Жадана "Життя Марії" містить 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Книжка буде проілюстрована знімками, зробленими Сергієм Жаданом та харківським дизайнером Іллею Павловим.

Varosh

Фото: Валентин Кузан

0 #