Новини

Паводок на Закарпатті: де триватиме підняття рівня води в річках

19 Січня 2024 158

Річки Тиса, Боржава, Латориця найбільше піднялися внаслідок дощів упродовж доби 18 січня. Найбільше опадів випало в гірській частині Закарпаття, — сказала Varosh начальниця відділу гідрологічного прогнозування Закарпатського гідрометцентру Наталія Платонова.

— На річках сформувався середній за висотою снігодощовий паводок з амплітудою підвищення води на притоках 0,6-2,4 м., на Тисі — 1-4 м. в нижніх течіях Боржава піднялася до 3 м., — пояснила гідрологиня.

На більшості річок упродовж ночі відбувалося зниження рівнів води, а впродовж наступної доби, зі слів Наталі Платонової, очікується зниження температури повітря та сніг і мокрий сніг. Тобто ріст паводку припиниться. Вода в річках утримуватиметься на заплаві впродовж кількох днів, і поступово знижуватиметься, тільки в окремих місцях буде добігання води з верхів’їв.

— На Латориці, в районі міста Чоп упродовж 19-20 січня очікується підвищення рівня води до 2 м внаслідок добігання паводкової хвилі з верхів’їв з утриманням на заплаві міждамбового простору, — сказала Наталя Платонова. — Також між селами Малі Геєвці і Тисянка очікується підтоплення автодороги місцевого значення, там уже почалося підняття рівня води.

Найближчим часом синоптики не прогнозують опадів, які могли б сформувати нову паводкову хвилю.

Varosh

Фото Головного Управління ДСНС на Закарпатті

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook  та Instagram.

0 #
# гідрометцентр # дощ # ДСНС # опади # повінь # сніг