Новини

Почалося будівництво євроколії від Чопа до Ужгорода

12 Квітня 2024 2 691

Укладання першої ланки рейкошпальної решітки нової євроколії між Чопом та Ужгородом почалося вчора, 11 квітня. Цим почався процес будівництва першої євроколії між двома містами, — пояснили в Укрзалізниці. Так, Ужгород став першим обласним центром, який отримає сполучення з Європою колією європейського зразка.

Основна стадія будівництва почнеться у травні, — пояснив очільник Укрзалізниці Євген Лященко.

Evrokolija2

“Проєкт буде реалізовано за 50% грантового співфінансування фонду ЄС Connecting Europe Facility (CEF). Укрзалізниця отримала можливість реалізувати цей проєкт в результаті успішної участі у конкурсному відборі проєктів CEF в 2022 році. Загальна сума проєкту 1,3 млрд грн. Термін виконання проєкту складає 14 місяців», — сказав він на урочистому укладанні першої ланки рейкошпальної решітки нової євроколії.

Evrokolija1

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, присутній на події, сказав, що цей проєкт дозволить підвищити комфорт не лише пасажирського сполучення та перерозподілити пасажирський потік, а й паралельно дасть нам нові логістичні можливості до вантажних перевезень, розвантажить автомобільні пункти пропуску.

Зоряна Попович, Varosh,

Фото Укрзалізниці

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.

0 #
# євроколія # євроколія від Чопа до Ужгорода # Укрзалізниця