Новини

Петер Сіярто в Ужгороді: про що домовилися міністри закордонних справ Угорщини та України (Доповнено)

29 Січня 2024 241

Сьогодні в Ужгороді відбулась зустріч керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з його угорським колегою Петером Сіярто та заступником міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, парламентським державним секретарем Левенте Модьором.

“На порядку денному – питання євроінтеграції України та підтримки цього шляху з боку Угорщини. Тут є повна підтримка наших партнерів: Україна – це Європа, і наступні рішення будуть це закріплювати”, — написав голова Закарпатської ОВА Віктор Микита на своєму каналі в Телеграм.

Sijarto1

Делегація відвідала Меморіальний парк та вшанувала пам’ять полеглих у війні воїнів-ужгородців

Сторони обговорили відкриття перспективних пунктів пропуску між Україною та Угорщиною в межах області, розширення роботи наявних пунктів для пропуску вантажних транспортних засобів зі зміною режиму функціонування окремих з них та реконструкцію мосту в ПП «Тиса» та прикордонної інфраструктури інших пунктів пропуску.

Зі слів Віктора Микити, угорська сторона запевнила в підтримці фінансування обласного реабілітаційного центру «4.5.0. Recovery center», говорили також про окремі уточнення до нормативних документів, які регулюють питання освіти та життєдіяльності національних спільнот. Тема прав угорської нацменшини стала найбільш обговорюваною під час зустрічі.

“Ми домовилися про одну просту річ, — заявив Дмитро Кулеба. — Ми попросили угорську сторону надати нам вичерпний перелік питань, які у неї є до питання захисту прав представників меншин, ми цей перелік отримали. Дуже проста задача: через десять днів вона має представити на розгляд урядів обох країн конкретне розуміння, як і що з того переліку запитань, які ми отримали, вимагає рішення, або вже врегульовано, щоб ми внесли остаточну ясність”.

Міністр уточнив: питання нацменшин тепер обговорюватиметься на двосторонньому рівні, а не в контексті членства України в ЄС, повідомило Суспільне.Ужгород. Країни домовилася створити спільну комісію на рівні урядів щодо прав угорської меншини на Закарпатті.

Varosh,

Фото Закарпатської ОВА

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook  та Instagram.

0 #
# Андрій Єрмак # візит # Дмитро Кулеба # Петер Сіярто # ужгород