Новини

Перший поетично-закарпатський: конкурс для поетів

4 Квітня 2013 2 742

Саме під такою назвою в Ужгороді пройшов конкурс для поетів, які хотіли поділитися своєю творчістю.

У поетичних баталіях могли взяти участь як уже досвідчені поети, так і автори початківці. Сам конкурс проходив у чотири етапи, кожного наступного туру на написання конкурсного завдання авторам надавали дедалі менше часу.

Вірші оцінювало журі конкурсу, а саме: Томаш Деяк, Віталій Голуб, Валентин Кузан та Вік Коврей.

Всього у конкурсі спробували свій письменницький талант 20 учасників. Переможницею стала Аделаїда Жданович. Поетеса Аліна Ганько посіла 2-е місце, бронзовим призером став Тарас Ващук, який брав участь в конкурсі дистанційно (під час змагань учасників знаходився у Дубаї).

Переможниця конкурсу, Аделаїда:

– Коли Томаш Деяк створив ужгородську поетичну спільноту й згодом 1-ший поетично закарпатський, я просто була обурена тим, що поетів так виділили й ніхто не створює нічого такого для прозаїків. До цього вірші писала в класі так 7-8-му й останнім часом були лише прозові твори. Ну ось і вирішила "ай зато" написати вірш та взяти участь. Просто хотіла перевірити свої сили.

Писати було дійсно доволі складно, це таке собі випробовування сил та стійкості. Головне, налаштувати себе на позитивну хвилю та включити правильну музику (не можу без неї писати). Я думаю, що всі вийшли з цього конкурсу переможцями, адже головною ідеєю організаторів було поширити письменництво серед новачків. Всі змогли показати свої сили. Такі конкурси звичайно потрібні, але я наполягаю на тому, щоб вони створювались не тільки для поетів, а й для прихильників прози.

Тарас Ващук:

– Мене катастрофічно не сприймають в ролі поета. Я пишу дуже в традиційному ключі про повсякденні речі й емоції, або іронічно по-котляревськи. Верлібри на дух не переношу, не розумію сучасний мейнстрім – тому й не вважаю себе достойним конкурентом. Саме тому й програв. Писати було не складно в плані завдань, бо якщо володієш словом, то на замовлення навіть легше писати, ніж про те, що насправді хочеш висловити!

Перші два тури, до речі, писав "на коліні" – олівцем на вузькому папері для чеків у своєму магазині, а от третій вірш не на фарт написав на компі…

Враження від конкурсу лише позитивні. Таких конкурсів для молодих літераторів потрібно організовувати більше. Тому, за це організаторам окреме спасибі. Але брати участі більше не буду, я й так, дідок, відібрав у якогось молодого-перспективного почесне третє місце (за що хочу обов’язково вибачитися).

Переможці конкурсу отримали, так звані, символічні подарунки, а також зачитували свої вірші на "Березневих котах".

Організатори запевняють, що подібні конкурси проводитимуться в Закарпатті і надалі.

Ольга Беца

0 #