Новини

Оголошено конкурс журналістських робіт про Закарпаття з призовим фондом 500 євро. Як взяти участь

1 Квітня 2024 416

У рамках спільного проекту, присвяченого посиленню верховенства права в Україні на місцевому та регіональному рівнях, Інститут Центральноєвропейської Стратегії (ICES), Transparency International Slovakia та Фундація справедливості, доброчесності та боротьби з корупцією (FJIAC, Королівство Нідерландів) оголошують конкурс на кращі журналістські роботи, що присвячені висвітленню тем регіонального розвитку, доброго врядування, соціальної згуртованості, міжетнічного діалогу, боротьби з корупцією, прозорості та верховенству права в Закарпатській області.

Журналістський конкурс є частиною міжнародного проекту “Посилення верховенства права на місцевому / регіональному рівні в Україні: приклад Закарпатської області”, що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів в рамках програми MATRA.

Місія конкурсу

Місія цього конкурсу – привернути увагу до якісних журналістських робіт, які сприяють утвердженню верховенства права, розвитку та функціонуванню демократичного суспільства. Основна мета – відзначити журналістські матеріали, у яких висвітлюються теми регіонального розвитку, боротьби з корупції (попередження, розбудова прозорості та доброчесності), верховенства права, соціальної згуртованості, міжетнічного діалогу, інтеграції ВПО, доброго врядування в рамках загального наративу про вступ України до ЄС та національну стійкість. Конкурс покликаний також привернути увагу до важливості якісної журналістики на регіональному рівні.

Конкурс складатиметься з 2-х самодостатніх етапів. Перший пройде в 2024 році, другий  у 2025-ому.

Правила конкурсу

На конкурс можуть бути подані журналістські матеріали створені та опубліковані протягом 2023-2024 років (перший етап) на такі теми:

– Висвітлення актуальної ситуації в Закарпатській області з акцентом на регіональний розвиток, управлінські рішення та виклики;
– Корупція та актикорупційні зусилля на місцевому та державному рівнях в Україні;
– Прозорість державного управління, місцевого самоврядування та громадський контроль;
– Добре врядування;
– Протидія дезінформації та пропаганді про Закарпаття в українському контексті, фактчекінг;
– Соціальна згуртованість та інтеграція ВПО;
– Міжетнічний діалог та порозуміння в контексті європейської інтеграції;
– Регіональний вимір вступу України до ЄС та приклади європейських практик;
– Реконструкція в умовах російської агресії та вступу до ЄС;

ВАЖЛИВО: Усі матеріали, що подаються на Конкурс, мають бути прямо чи опосередковано пов’язані із Закарпатською областю, яка є фокусним регіоном тристороннього проекту.

Формати, які підлягають оцінюванню:

Текстові матеріали:

Аудіовізуальна форма:

Процес номінування і нагородження:

Журналістські роботи може номінувати будь-хто, надіславши листа з журналістською роботою, інформацією про її створення та розміщення (посилання, файл), інформацією про автора та всі контактні дані на пошту ruleoflaw@ices.org.ua

Кінцевий термін подачі матеріалів на конкурс – 31 травня 2024 року.

Призовий фонд у розмірі 500 євро може бути присуджений одному учаснику за найкращу роботу, або трьом учасникам за їхні роботи у розмірі 250 євро, 150 євро, 100 євро, залежно від кількості та якості оцінених/ поданих робіт.

Усі журналістські роботи будуть оцінені командою Інституту Центральноєвропейської Стратегії (ICES) спільно з редакціями таких видань як Infopost та Varosh, відтак, з метою збереження об’єктивності конкурсу, статті та матеріали від членів проектних та партнерських організацій ICES, таких як Varosh та Infopost, а такоє матеріали, створені в рамках проєктів ICES, не будуть оцінюватися. Склад оціночної комісії конкурсу буде оприлюднено окремо.


Журналістський конкурс є частиною міжнародного проекту “Посилення верховенства права на місцевому/ регіональному рівнях в Україні: приклад Закарпатської області”, що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів в рамках програми MATRA.

Matra+ices+fjiac+ti Varosh

0 #
# антикорупція # доброчесніснть # євроінтеграція # ЄС # журналістський конкурс # конкурс # корупція