Новини

Одеський кінофестиваль в режимі онлайн: Varosh розповість

10 Червня 2013 2 813

Олексій Уманський їде до Одеси на 3-ій міжнародний кінофестиваль, щоб у живому часі повідомляти найцікавіше на Varosh.com.ua

Одеський кінофестиваль пройде з 12 до 20 липня. За два роки він встиг зарекомендувати себе як один з найпотужніших кінофорумів нашої країни.

Такий статус захід зміг отримати через увагу з боку ЗМІ, які третій рік поспіль дивуються, що в Україну, і не тільки в Київ можуть прилетіти зірки світового масштабу для того, щоб презентувати свою роботу.

Минулого літа такою зіркою був Кіліан Мерфі, цього ж разу – це буде Емір Кустуріца, Іржі Менцель, Йос Стерлінг та Роджер Корман – король фільмів категорії «Б», який має почесний Оскар за внесок у кінематограф. Режисери не будуть представляти свої фільми, натомість даватимуть майстер клас з приводу створення кіно продукту і розкажуть про нюанси цієї ювелірної справи.

Але не тільки зірками цікавий кінофорум, а й картинами. Як декілька років тому в Берліні, на Потемкінських сходах розтягнуть величезне полотно для того, щоб продемонструвати фільм «Схід сонця» Фрідріха Мурнау під акомпанемент оркестру. І це тільки початок: потім сам тиждень фестивального життя, яке буде нагадувати чимось музичні заходи, адже треба буде розриватись між кінотеатрами, прем’єрами і конкурсною програмою, майстер-класами і просто морем, якого так не вистачає цілий рік. Між локаціями, задіяних в кінофесті, будуть курсувати спеціальні автобуси…

І декілька слів про програми. Окрім основного міжнародного конкурсу відбудеться ретроспектива фільмів Сергія Параджанова та Майкла Уінтерботома. Окрема увага приділена українському кіно, як повному так і короткому метру. Буде можливість подивитись ось-ось «з печі» завершені роботи таких режисерів як Софія Коппола, Пхан Чак Ука, Джузеппе Торнаторе, Франсуа Озона і Йоса Стерлінга, який теж буде присутній на фесті. Вже мовчимо про переможця Каннського кінофестивалю – стрічку «Життя Адель» від Абделатіфа Кешиша та «Final Cut» від геніального угорського режисера Дьордя Палфі.

Іншими словами, захід обіцяє бути гарячим. Про усе найцікавіше – в живому часі на Varosh.com.ua.

Олексій Уманський – захоплюється кіно та музикою, розуміється на відеозйомці та монтажі, є нашим експертним дописувачем саме на теми кіно. Його матеріали:

Мій друг Квентін Тарантіно 

Закарпатські кіномани про Оскар

7 фільмів, знятих на Закарпатті, про які повинен знати кожен місцевий

0 #