Новини

На Закарпатті презентували унікальний путівник – “Подорож музеями Закарпаття”

24 Червня 2015 1 156

Днями в обласному музеї народної архітектури та побуту відбулася презентація альбомного довідника "Подорож музеями Закарпаття", який нещодавно побачив світ у мукачівській видавничій студії "Zoriana" за підтримки управління культури Закарпатської ОДА і КП "Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва "Закарпаття" Закарпатської обласної ради".

Представляли видання до двох визначних дат: 70-літнього ювілею Закарпатського краєзнавчого музею та 45-ої річниці з дня заснування обласного музею народної архітектури та побуту.

До альбому ввійшли статті про 38 музейних об’єктів, які географічно охоплюють усі куточки Закарпаття та репрезентують розмаїту типологію музеїв: від державних – до приватних, від історико-краєзнавчих – до гастрономічних. Також видання містить цікаві публікації про історію та перспективи музейництва в області. Один із авторів, заслужений працівник культури України Василь Габорець, відзначив: із-поміж усіх культурних напрямків, музейництво повинне бути в пріоритеті, позаяк, приїжджаючи кудись, людина в першу чергу знайомиться з історією і традиціями тієї місцевості, а вже потім, через призму побаченого, більш усвідомлено оцінює все довкола. Відтак, саме музейництво презентує самобутність краю та є невід’ємною складовою його туристичної привабливості.

"Друкувався цей альбом винятково як подарункове видання, проте, якщо випустити його в меншому форматі, під м’якою обкладинкою та доповнити контактами закладів, ми одержали б довідковий продукт, корисний як для туристів, так, відповідно, і для музеїв. Принаймні, власники книгарень, котрі бачили цей альбом, зізнались, що радо б поповнили таким виданням свої прилавки", – каже видавець Оксана Головчук.

0 #