Новини

Мурал до Дня Конституції намалювали на паркані стадіону в Ужгороді

27 Червня 2022 412

На одному з парканів стадіону «Автомобіліст» в Ужгороді закінчили малювати мурал до Дня Конституції. Малювали його в рамках Всеукраїнської акції з написання муралу, яку організував волонтерський рух української молоді Будуємо Україну Разом (БУР). До акції долучилося 27 українських міст, із Закарпаття мурал малювали тільки в Ужгороді.

Bur Mural

Координаторка акції в Ужгороді Дар’я Осокіна розповіла, що макет малюнку розробляла спільно з дизайнером.

— Він мав бути таким, щоб до нього могли долучитися будь-хто, навіть не фахові люди, без художньої освіти — пояснила вона. — І він мав бути максимально наближений до національної теми, адже малюється він до Дня Конституції.

За словами Дар’ї, пошук волонтерів, тобто людей, які б хотіли безпосередньо взяти участь у малюванні, був не такий легкий, як вона сподівалась. Та все ж група набралася, це, за словами координаторки, були переважно ті люди, з ким вона раніше вже співпрацювала в Ужгороді. Після затвердження місця малювання взялися за роботу.

Локальним партнером акції в Ужгороді стала ГО “Простір молоді”, яка допомогла з технікою та інвентарем.

— Зараз ми працюємо над розвитком інтеграційного хабу для вимушено переміщеної молоді, тож раді підтримати такі ініціативи. Дуже важливо, аби через суспільно-корисну діяльність, як от малювання муралу, молодь “вмикалася” у життя громади, почувалася тут на своєму місці, — каже Аліна Шимон, координаторка проєкту “Молодіжні інтеграційні центри Захід”, який реалізується за підтримки USAID.

— В суботу були підготовчі роботи, в неділю малювали, сьогодні доробляємо, — розповіла Дар’я Осокіна. — Наймолодша серед нас — 14-річна дівчина з Миколаєва, вона вимушена переселенка. Є молодь і з Києва, дизайнер наш — з Краматорська, дві місцеві дівчини з поліції долучилися до нас і ще одна ужгородка, яка закінчила художню школу, вона дуже вправна в цьому, основну частину робіт ми з нею робили. Самі люди, котрі малювали, дали дуже потужну силу — це їхня енергія, їхній час. Ми всі стояли на рівних у цьому проєкті.

Varosh

Фото Дар’ї Осокіної

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — FacebookInstagram та Тelegram.

0 #