Новини

2 монографії про Закарпаття увійшли до всесвітнього каталогу Worldcat (Оновлено)

14 Лютого 2023 1 313

Дві монографії ужгородського вченого і юриста Алена Панова були включені до фондів бібліотек провідних світових університетів та, відповідно, потрапили до всесвітнього бібліотечного каталогу Worldcat. Мова йде про книги «Масарик і Закарпаття» та «Державність Закарпаття в політико-правовій діяльності Т.Масарика».

Обидва видання досліджують історію та правовий статус Закарпаття у період між двома світовими війнами – якими були альтернативи розвитку краю після завершення Першої світової війни, як тривав і чим завершився переговорний процес на Паризькій мирній конференції, в якому статусі край перебував після його завершення.

Підбір літератури бібліотеки здійснюють самостійно, на підставі зацікавленості до теми та ґрунтовності її розкриття авторами.

Panov Book

Важливо й те, що мова йде про окремі монографії, а не колективні статті у періодичних виданнях.

Книжки з Ужгорода потрапили до університетських та національних бібліотек Гарвардського університету (Массачусетс, США), Стенфордського університету (Каліфорнія, США), Колумбійського університету (Нью-Йорк, США), університет Торонто (Онтаріо, Канада), університету Оксфорда (Сполучене Королівство), Національна бібліотека Великої Британії (Лондон, Сполучене Королівство), Баварської державної бібліотеки (Мюнхен, ФРН). Всі вони були написані і надруковані в нашому місті — в Ужгороді, у видавництвах «Ліра» та «Закарпаття».

Співавтором однієї з них був відомий історик, дослідник проблематики міжвоєнного Закарпаття Михайло Болдижар.

Додамо, що всесвітня бібліографічна база даних Worldcat створена у 1967 році і об’єднує більш ніж 72000 бібліотек зі 170 країн світу; база містить видання на 470 мовах світу. Ален Панов викладає в Ужгородському національному університеті з 2000 року, наразі очолює кафедру міжнародної політики; він є автором 18 книг і більше 40 інших наукових публікацій.

Varosh

Фото Алена Панова

Про ініціативи, які роблять Закарпаття кращим, читайте в соцмережах Varosh! Підписуйтеся на наші FacebookInstagram та Тelegram.

0 #