Новини

“Мальовану історію Незалежності України” Братів Капранових висунуто на Шевченківську премію

30 Жовтня 2014 1 589

Асоціація українських письменників висунула книгу Братів Капранових "Мальована історія Незалежності України" на здобуття Шевченківської премії у номінації "Публіцистика і журналістика".

"Ця книжка унікальний публіцистично-науково-художній проект, який розкриває читачам традиційно найзаплутанішу та найнезрозумілішу тему – історію української держави. Лише 80 сторінок з мапами, портретами та коміксами знімають радянсько-російську полуду з очей і розвінчують усі «традиційні» міфи про бездержавність, вторинність, покірливість українців, що їх нав’язували нам століттями", – розповідає про "Мальовану історіяю Незалежності України" президент Асоціації українських письменників Віктор Шило.

Уперше в українській історичній публіцистиці історію Криму та кримськотатарського народу подано невід’ємно від історії решти українських земель, а історію кримськотатарської державності разом з історією державності української.

У 2013 році Брати Капранови здійснили тур 33-ма містами України з книжкою "Мальована історія Незалежності України" і провели 110 зустрічей з молоддю – студентами та викладачами, з читачами у книгарнях та бібліотеках.

Книжка стала сенсацією Форуму Видавців 2013 року, коли за 4 дні було продано 3300 примірників, що засвідчило гостру актуальність та затребуваність теми. Протягом року було здійснено три перевидання книжки, а на Львівському Форумі 2014 року книжка знову стала найбільш запитаною, що є безпрецедентною подією і демонструє, що видання відповідає потребам суспільства та формує у читачів українську історичну свідомість.

0 #