Новини

Літературне бомбардування. Післясмак

3 Квітня 2013 2 129

Минулого тижня, а саме у вівторок 26 березня, у кав’ярні «Старий двір» відбулося перше ужгородське "Літературне бомбардування".

На столах було багато книг, рукописів, передбачень, нотних аркушів, а в повітрі – поезія. Охочих бути "забомбардованими" літературою виявилося, на подив, дуже багато. А своєрідними "бомбардирами" того вечору виступило 10 поетів, а саме: Микола Шпаковський, Олександр Ткачинський, Томаш Деяк, Маруся Весна, Торі Ром, Віталіна Коваль, Василь Кузан, Аліна Ганько (Кориця), Ольга Мацо. 

Також, у рамках "Бомбардування" відбулася акція бук кросингу – "Запали книгою!". Кожен охочий мав можливість розповісти про свою улюблену книгу, поділитися емоціями, які «переслідували» його під час читання, та пустити її, як то кажуть, у вільне плавання.

Своєю думкою про захід поділилися поети:

Томаш Деяк:

Вперше усе зійшлось у суцільний позитив: вдале місце проведення, декорації, цікаві автори з Ужа та України, добрі музиканти, файний звук, поміркована публіка та добра організація. Дуже часто організатори випускають щось з вищеназваного і тоді вже неможливо отримати настільки великий кайф від заходу.

Ольга Мацо:

Все дуже сподобалось. Учасники достойні, вірші хороші, слухачі зацікавлені, атмосфера вечора приємна. Час від часу Ужгород потрібно отак бомбардувати, тож чекаємо на наступні літературні бомби.

Микола Шпаковський:

Літературне бомбардування в Ужгороді довело те, що попит на подібні заходи завжди є, якщо їх вдало організувати. Попит на молоду українську поезію є, попит на все, що говорить про успіх окремих людей і залучає усі покоління до творчої співпраці.

Олександр Ткачинський:

Наявність у місті поезії – ознака того, що в ньому є життя. Перед заходом я декламував вірші на Театральній площі Ужгороду і був приємно здивований тим, скільки людей, незважаючи на холод, зупинялися і слухали. Це викликає бажання зробити літературний вечір, який би захопив публічний простір, зробити поезію ближчою до народу.

Маруся Весна:

Я відкрила для себе нових авторів, яких хотілось слухати і слухати. Плюс хороша музика і щира, вдячна публіка. Все це створило приємну теплу атмосферу, тому, звичайно, я не шкодую, що стала причетна до цього дійства.

Ольга Беца, для Varosh.com.ua

0 #