Квіткову скульптурну композицію унікальній квітці, що зникає — чині трансільванській — встановили на околиці Мукачева. Чина трансильванська, або Lathyrus transsilvanicus, внесена до Червоної книги України (2009), як вид, що зникає (найвища категорія). Єдине місце її зростання в Україні — на Монастирській горі на околицях Мукачева, пояснив Varosh гід Макс Адаменко. Скульптурну композицію встановили на відкритій терасі ресторану “Daily”, в комплексі «Щодня». Композиція вкрита спеціальною флуорисцентною фарбою, яка створює вночі унікальний фотоефект, автор скульптури — Роман Мурник.
— Власне і сама Монастирська гора гарна історична пам’ятка, — каже Макс Адаменко. — З вершини дуже гарний краєвид на долину і тому це міг би бути гарний піший маршрут.
У 2019 році була ідея створити заказник на території, де росте чина, пояснив гід. Це був би єдиний заказник в межах міста в Україні.
Додамо, що Чина трансильванська – давній (реліктовий) ендемічний вид Карпат, сьогодні відомий з двох відірваних один від одного регіонів – Семиграддя в Румунії та угорсько-словацького транскордоння в р-ні г. Бюкк (HU) – Іпельсько-Рімавського нагір’я (SL).
- Якщо вам подобається те, що робить команда Varosh — підтримайте нас донатом тут.
Зоряна Попович, Varosh
Фото надані Максом Адаменком
Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram.