Новини

Картини Володимира Микити представили для відвідувачів угорського консульства в Ужгороді

23 Березня 2015 2 890

Вже тривалий час відвідувачі консульства мають унікальну можливість побачити твори відомих закарпатських та угорських художників. Цього разу наш знаний краянин Володимир Микита зібрав близько десяти картин зі свого музею і майстерні та передав їх для такої виставки.

"Кожні півтора місяці тут з’являються нові картини. Ось, наприклад, зараз триває виставка відомого закарпатського художника Володимира Микити, який особисто передав нам ці твори – вони тут знаходитимуться до початку квітня. Далі повісимо картини когось іншого, адже художники вже знають, що можуть виставлятись тут не безоплатній основі", – розповідає Ласло Віда, консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді.

Зазвичай в консульстві проходять персональні виставки, тут вже були представлені картини таких художників, як Роберт Товт, Атілла Коприва, Петро Шолтес та ін. Хоча є і виключення – наприклад, восени проходила тематична благодійна виставка різних художників, кошти від продажу картин, з якої були направлені на реконструкцію пам’ятника Анні Горват у Берегові.

"Наші клієнти вже звикли, що без картин стіни консульства пусті і незвичні. Тим більше, ми отримуємо з цього приводу хороші відгуки. У нас бувають люди різних професій та соціального рівня, які не ходять на виставки і таких картин ніколи не бачили, а тут мають можливість знайомитись з витворами мистецтва. Ми намагаємось показати людям цінність цього краю через мистецтво", – каже Ласло Віда.

Час від часу в установі проходять заходи, на яких бувають політичні діячі, керівники з України та Угорщини, яким така ідея з картинами дуже подобається, розповідає консул.

Юлія Барабан, Varosh

Фото: Сергій Мазур.

0 #