Новини

“Капітан Алоїз” Олександра Гавроша приїхав до Ужгорода

23 Травня 2013 2 882

Як каже сам автор повноцінної презентації в Ужгороді у рамках ярмарку "Книга-Фест-2013" не вийшло, бо книжку тернопільське видавництво "Навчальна книга Богдан" привезло аж наприкінці виставки.

Утім, Олександр Гаврош переконаний, що це лише на краще. Бо справжнє обговорення "Капітана Алоїза" можна буде зробити тоді, коли його прочитають. Принаймні перші книжки сьогодні вже знайшли свого читача.

– "Капітан Алоїз" – це спроба міфологізації Ужгорода як міста. Одним із героїв книжки виступає саме Ужгород ХІХ століття, який у нашій літературі практично непрописаний. Роман писався довго, ще довше відлежувався. Але відзначення його в "Коронації слова" та гаряча підтримка Галини Малик переконали мене наважитися на публікацію. "Капітан Алоїз" – несподіваний твір. Це мікс різних жанрів. Тут, до прикладу, чимало сатири. І ще невідомо як вона відіб’ється на авторові, – посміхається письменник.

На його думку, на Закарпатті таких творів однозначно бракує: з міцним закрученим сюжетом, історичним тлом, містикою та любовними колізіями. Тому, як такий літературний експеримент сприйме читач – наразі невідомо.

– Приємно, що книжка вийшла в серії "Український детектив", адже у нас їх, на думку такого авторитета, як Андрій Кокотюха, виходить напрочуд мало. Тож, будемо чекати відгуків, – ділиться Олександр Гаврош.

Varosh.com.ua

0 #