Новини

Іван Бровді має власний проект скульптури Св.Мартина, але тримає його у таємниці

22 Березня 2013 2 218

Мукачівський скульптор, автор Кирила та Мефодія, Сажотруса та пам’ятника Жертвам повені 1998 року готовий відстоювати свою ідею до кінця.

Над нею він працює з 2000 року. «У мене є 5 варіантів скульптури, але найбільше подобається тільки один. З відомих причин я не хочу поширювати в ЗМІ свій ескіз до остаточного рішення. Всім нам відоме явище плагіату. Я не стверджую, що мій варіант найкращий. Просто я – патріот Мукачева, і для мене важливо, аби на гідному місті була встановлена достойна скульптура».

Водночас, у Івана Бровді є 3 ключові зауваження до проекту скульптури Св.Мартина від Михайла Колодка, яку начебто вже затвердила художня рада міста.

Перше: роботу над реалізацією проекту для міста слід було розпочати з відкритого конкурсу.

Друге: «він (Св.Мартин у виконанні М.Колодка – ред.) здався мені дуже статичним, нединамічним».

Третє: пропоноване місце розміщення. «Скульптура з масивним фундаментом, фонтаном та висотою більше 5 метрів абсолютно не підходить туди (площа миру поруч з пабом «Трактир» – ред.) по масштабу. Своїм великим розміром Св.Мартин повністю загороджує вулицю та закриває огляд скульптури Меркурія над Торговим домом. Естетично неправильно й те, що монументальний кінь буде розвернутий задом до пам’ятника О.Духновичу».

0 #