Новини

ФРІ медіа-школа: доступно про різні види зМІ

25 Листопада 2013 1 750

Кажуть, володієш інформацією – володієш світом. З цим важко посперечатися, чи не так? Адже складно жити й не знати, що відбувається довкола. На щастя, минули ті часи, коли вся важлива інформація замовчувалася і була доступною тільки для невеликої кількості "обраних". Тепер все не так, адже майже кожен з нас користується інтернетом, має аккаунти в соціальних мережах. Кожен з нас щодня має змогу переглядати сюжети телевізійних новин та читати газети, або ж шукати новини у тих самих соціальних медіа.

Але насправді, замало просто бути зареєстрованими у Facebook чи на Twitter, потрібно вміти ще й правильно та з користю для себе використовувати подібні медіа, і знати різні особливості роботи в засобах масової інформації. Саме про такі речі 23 та 24 листопада розповідали ужгородцям досвідчені журналісти та блогери під час ФРІ медіа-школи.

"Учнями" медіа-школи були не тільки журналісти, а й просто люди, які цікавляться новими медіа й журналістикою. Захід відвідали всього 25 осіб, і майже всі залишилися задоволені лекціями. Програма школи була досить насиченою. Протягом двох днів відбулося 7 лекцій. Розповідали про традиційні ЗМІ, особливості якісного фоторепортажу, копірайтинг, нові медіа, та про особливості використання соціальних мереж у роботі журналіста. Лекції проводили вже досвідчені тренери, як з Ужгорода, так і з інших міст України. До прикладу, лектор зі Львова, Ольга Перехрест, розповідала слухачам про принцип роботи так званих нових медіа, про силу Твіттера, й про те, що саме завдяки новим медіа люди почали активно збиратись на Євромайдан.

А от Наталія Зотова, власкор телеканалу "1+1" в Закарпатській області розповідала все ж про силу традиційних засобів масової інформації. Наталія також активно користується соціальними мережами, часом черпає звідти потрібну для роботи інформацію, проте, вона переконана, що газети й журнали популярні й досі, а в майбутньому, можливо, стануть великим раритетом і читати їх стане дуже модно.

Про те для чого потрібні блоги і як зробити так, аби саме ваш блог був успішний – розповідала дівчина з Івано-Франківська Юлія Кушнір.

Своїм досвідом про те, як просувати власний продукт у соціальних мережах поділилася головний редактор інтернет-видання "Varosh" Росана Бісьмак.

Секрети, про те як заробляти гроші в інтернеті розкривав учасникам школи Томаш Деяк.

Львів’янка Оленка Совин розповіла про створення доброго іміджу в соціальних мережах та про ефективне використання часу в інтернеті.

Валентин Кузан поділився з присутніми своїми фотографіями та знаннями у фото-сфері. 

"Мені приємно, що прийшли люди, яким було дійсно цікаво, і які, за моїм спостереженням, дійсно хочуть робити той якісний продукт, про який йшлося в лекції. І тих людей було немало, встиглося і на майдан ужгородський, і на лекцію. Організація радує, добре, що взагалі відбуваються такі заходи".

Учасникам школи також поділилися вреженнями:

"ФРІ медіа-школа мені дуже сподобалась, навіть не очікував, що все буде так драйвово. Це поки що були найкрутіші лекції, які проводили. Особливо хотілось би виокремити лекцію Юлії Кушнір про блогосферу, наймолодший спікер, який був за 2 дні (мені так здається), але розповідала вона настільки чудово, що в мене аж мурашки шкірою бігали. Надихнули мене на багато чого, на роботу", – каже слухач школи Владислав Чижич.

А організатори, в свою чергу, переконані, що ця школа в Ужгороді – не остання. Наступного разу буде не менш цікаво й пізнавально. Наприклад, вже відомо, що наступного разу буде тренінг з відеомонтажу та, звісно, купа інших не менш корисних тем.

Ольга Беца

0 #