Карантин дає чудову можливість відкрити свої кулінарні здібності.
Про те, які продукти закупити, щоб вийти із карантину струнким, та як почати поєднувати різні смаки – сьогодні нам розповів Микола Фомішкін.
Раптом всередині тебе ховається піцайола світового рівня або український Гордон Рамзі? Раптом після карантину ти зможеш почати геть нове життя? Навіть якщо ні, врешті в усіх нас з’явився час познайомитися із новими поєднаннями смаків та переосмислити своє харчування у бік корисної їжі.
Насамперед трохи теорії. Усього нараховують 5 основних смаків: кислий (цитрусові, журавлина); солодкий (фініки, інжир, банан, цукор, мед, шоколад); гіркий (грейпфрут, оливки, рукола); солоний (сіль); умамі, або смак білка (м’ясо, риба, морепродукти, горіхи, сири).
Згідно різних думок, виділяють і допоміжні смаки: пекучий, жирний, терпкий, охолоджуючий (ментол). Вчені ще сперечаються, чи включати у перелік кальцій.
Але існують і неїстівні смаки: мильний, металевий. Вони сигналізують: щось у здоров’ї чи у приготуванні їжі пішло не так.
Якщо підійти до питання поєднання різних смаків математично, то більшість досліджень вказують, що смачним є баланс основних п’яти смаків, коли задіюються максимум рецепторів. Саме тому широкої популярності у світі набуває Східна кухня, ядром якої можна вважати японську та китайську.
Але пам’ятайте, ніхто ніколи не знає, як тобі смачніше, окрім тебе самого.
А як вам список таких смакових сполук? Запевняю, ці страви будуть корисні для вашої фігури.
Ну а якщо вам не до готування, то пропоную власний список продуктів, які повинні бути вдома:
Ну і звичайно ж десерт. Але одразу домовимося: без магазинних солодощів. Тут найперше важливо зрозуміти забороняти собі чи ні. Вирішувати кожному, але я обираю приємніший варіант – замінити. Психологічно це легше.
Запам’ятайте – дієти не працюють! Працює довгострокова зміна ваших харчових звичок.
Сухофрукти – чудова альтернатива магазинним солодощам, чорний гіркий шоколад – молочному, ягоди з медом – джемам із цукром. Привчайте себе до їжі, зрозумілої і вашому організмові, і мозку.
І дуже прошу, не варто поєднувати прийом їжі із переглядом навіть найкорисніших лекцій або перегортанням стрічки соціальних мереж. Науково доведено: відволікаючись від процесу їжі, людина переїдає мінімум 20% зайвого.
Не засиджуйтеся на кухні. Поїли, встали, пішли геть. Не провокуйте себе на додаткові пів порції.
І закінчу запрошенням на наш онлайн-майстерклас від проекту ОХУДЕННАЯ ЕДА.
У понеділок о 13:00 в ефері наших інстаграм-сторінок ми разом з Оленою Кудрявцевою приготуємо страви, які я згадав вище: суп із сочевиці з кінзою, перцем чилі й лимонним соком, бурий рис з м’ятою й журавлиною, куряче філе з вишнею під винним соусом. Також ми обіцяємо попередити своїх читачів про усі необхідні для того продукти та обладнання, яке будемо використовувати, щоб усі охочі могли готувати синхронно з нами.
Підписуйтеся на наші сторінки в Інстаграм maslom_wgory та nickfomishkin і споживайте корисну їжу.
Читайте також:
Микола Фомішкін, спеціально для Varosh
Фото: Карл Смутко