Новини

Етелла Чуприк виступить у Мистецькому центрі “Галерея ІЛЬКО”

23 Вересня 2013 2 412

Концерт запланований на 28 вересня.

Етелла Чуприк народилася 1964 році у Виноградові. У 1986 році закінчила Ужгородське державне музучилище, 1992-го — Львівську консерваторію ім. М. В. Лисенка. Лауреат багатьох міжнародних конкурсів, спеціальний стипендіат Вагнерівського музичного товариства в Байройті. В репертуарі — 370 фундаментальних сольних творів і понад 20 концертів для фортепіано з оркестром.

Від 1994 року — доцент Львівської музичної академії ім. М. В. Лисенка, заслужена артистка України. У 1996 році обрана віце-президентом Асоціації українських піаністів.

Етелла Чуприк розпочала грати на фортепіано у трирічному віці, а в п’ять років виступила зі своїм першим концертом з творів Шуберта і Шопена. Після закінчення Музичного училища у 1986 р. поступила до Львівської консерваторії ім. М. Лисенка.

У 1988 році на конкурсі ім. М. Лисенка отримала І Премію, у 1990 р. отримала ІІІ Премію на Конкурсі ім. С. Рахманінова у Москві, а також була лауреатом багатьох різних конкурсів і стипендіатом Асоціації Ріхарда Вагнера в Байройті.

Піаністка є також членом журі Конкурсу ім. М. Лисенка і від 1996 р. віце-президентом Асоціації українських піаністів. Гастролювала з симфонічними оркестрами в Європі і виступала з такими диригентами як Джансуг Кахідзе, Федір Глущенко, Володимир Сіренко, Андраш Лізеті, Єжи Сальваторскі, Богуслав Мадей, Владімір Понькін, Роберт Кеніг та ін.

Діапазон програм Етелли Чуприк сягає від Д. Скарлатті до К. Дебюссі, від Л. ван Бетховена до С. Рахманінова, від М. Лисенка до В. Балея. В її репертуарі близько 300 сольних творів і понад двадцять концертів для фортепіано з оркестром.

Більше про концерт Еталли Чуприк у Мистецькому центрі "Галерея ІЛЬКО" тут.

0 #