Новини

Екосмітник №1 офіційно презентували Ужгороду

25 Червня 2013 3 146

Ініціатива команди провулку «Гірчичне зерно», що по вул.Фединця, стала успішним протестом та гарним прикладом для наслідування.

Цієї весни було оголошено конкурс на кращий проект його реконструкції. У конкурсі, який пройшов у соціальній мережі Facebook серед прихильників провулку, взяли участь близько десятка ужгородців.

Зрештою, було відібрано дві ідеї: архітектурне рішення Сергія Дубовця та колірна гама Ярини Денисюк. Переможцям вручили грошовий приз, запросили майстрів і протягом місяця перетворили смітник на «Чудо-екосмітник №1». Саме так називають його автори ідеї.

За їхніми словами, призначення об’єкту – зберегти у чистоті історичний центр нашого міста. Місія ж – вселити ужгородцям віру, що спільними їхніми зусиллями все їхнє місто може бути перетворене на квітучий сад. Утім, зізнаються у «Гірчичному зерні», їхня команда була б дуже рада, якби цей проект став прикладом, який стали б наслідувати успішні ужгородці, яким небайдужа доля міста.

Окрім перебудування самого смітника, тут влаштували сортувальну станцію для пластику, скла, картону та батарейок. Було перемощено бркуівку, влаштовано зливову ринву, освітлення. Фірма АВЕ, яка опікується сміттям у місті, допомогла новенькими контейнерами.

Так комерційний проект взяв під опіку муніципальний об’єкт, до якого місту не було діла. Свідчення цьому – сусідній смітник біля базару, до якого менше ніж 100 метрів. Він – розкиданий, під відкритим небом.

Художнє оформлення смітника виконали ужгородські художники Мар’ян Стегура та Ксенія Артишок. Працювали – за ідею.

Просто вирішили долучитися до творення чистоти і порядку у рідному місті.

Олександр Попович для Varosh.com.ua, фото автора

0 #