Новини

Екоквест на тему збереження довкілля проведуть лялькарі для дітей в Ужгороді

21 Лютого 2024 94

Закарпатський обласний театр ляльок «Бавка» підготував квест на екологічну тематику для дітей. Виконуючи завдання з героєм квесту Степаном, діти дізнаватимуться про основні принципи та правила збереження довкілля.

Як розповіла у коментарі Varosh керівниця літературно-драматичної частини Закарпатського лялькового театру, театрознавиця Ніна Малишка, квест в обласному театрі ляльок розробили за мотивами розмальовки “Пригоди Степана в Квадратляндії” у співпраці з громадською організацією “Інститут еколого-релігійних студій”.

«Тема екології довкілля тісно пов’язана з «екологією» душі, бо той, хто не має чистої душі, не здатен з повагою ставитися до природи та до братів наших менших. Це дуже важлива тема для виховання наших маленьких глядачів. Та й загалом, як відомо, тема збереження довкілля є світовою проблемою. Тому ми також не залишаємося в стороні й уже не перший рік працюємо над виставами, що мають екоскладову», – розповіла Ніна Малишка.

Робота в цьому напрямку в «Бавці», за її словами, активізувалася з початком співпраці з громадською організацією “Інститут еколого-релігійних студій”, який навчає дітей, сім’ї та громади дбати про створіння і дозволяти створінню дбати про них.

Так, у 2022 році у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій лялькарі створили виставу для дітей про кажанів «Пригоди Кожика і Летика». П’єсу за екологічною книжкою Наталії Гуменюк-Біланич “Кажанчики” написали Ніна Малишка та головна режисерка обласного театру ляльок «Бавка» Наталія Орєшнікова.

«Кажани є червонокнижними тваринами, але здавна викликають у людей всілякі страхи й забобони. Працюючи над виставою, ми зробили дуже симпатичних кажанчиків і створили добру гарну казку, яка вийшла дуже вдалою – діти просто закохуються у цих тваринок», – розповіла Ніна Малишка.

Згодом в репертуарі лялькарів з’явилася ще одна еколого-просвітницька вистава: у 2023 році відбулася прем’єра спектаклю про червонокнижний зникаючий вид сови сипухи під назвою «Таємниці маленької Сови».

Тепер же в театрі розробили й «випробували» інтерактивний екоквест «Карпати в небезпеці – Степан іде на допомогу». Створили його за мотивами тематичної розмальовки, яка ознайомлює дітей з правилами поводження з побутовими відходами.

«Раніше Інститут еколого-релігійних студій випустив розмальовку для дітей із завданнями на тему сортування сміття “Пригоди Степана в Квадратляндії”. У продовження цього проєкту в інституті нам запропонували розробити інтерактивний квест на тему екології. Вперше ми провели його у січні, тепер повторимо 24 лютого», – розповіла Ніна Малишка.

Під час квесту діти виконують різні завдання на екологічну тематику, за кожне з яких отримують одну букву. Виконавши всі завдання і зібравши всі букви, маленькі учасники збирають «фінішні» головні слова – “Бережи довкілля!”.

Photo 2024 02 21 12 03 20

За підсумками квесту всі діти отримують спеціальні «Дипломи знавців та охоронців природи».  Розрахований квест на дітей молодшого шкільного віку.

«Квест відбувається на базі театру ляльок, у фойє закладу. Але ми створили його таким чином, що його можна вивозити на будь-який майданчик. Все обладнання та реквізит виносне і мобільне. Він у нас готовий, відпрацьований, і, якщо буде така потреба, ми можемо його проводити і в дитсадках, і в початкових класах», – розповіла Ніна Малишка.

Photo 2024 02 21 12 06 23 (3)

Екоквест «Карпати в небезпеці – Степан іде на допомогу» відбудеться в Ужгороді цієї суботи, 24 лютого, у Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» о 12:30.

428602636 862662185871014 119449539767316474 N

Varosh,

Фото надані Ніною Малишкою та з сайту Закарпатського обласного театру ляльок “Бавка”

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram

0 #
# "Бавка" # довкіля # екоквест # театр # театр ляльок