Новини

Добровольці Божої чоти: українське кіно про Донецький аеропорт та “кіборгів”

15 Березня 2015 2 242

Наприкінці січня в Україні вийшла нова стрічка – "Добровольці Божої чоти" або "The Ukrainians" від режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія. Головні герої та "актори" фільму – військові з "Добровольчого українського корпусу".

Повнометражний документальний фільм про захисників Донецького аеропорту та історію творення нової української армії презентували й на Закарпатті. Стрічку побачили мешканці Мукачева, Ужгорода та Тячева. На прем’єру приїхав один з режисерів Леонід Кантер та "кіборг" з позивним "Богема", а також інші військові, що брали участь в АТО.

Леонід Кантер, режисер та оператор:

– Перед тим, як почати змінати фільм, я деякий час їздив по передовій, шукаючи батальйон та людей, про яких цікаво знімати історію. Приїхавши в "Добровольчий український корпус", мене дуже вразили порядки, які там були. Особливо мене здивувало те, що найбільшою нагородою для цих людей є можливість їхати на передову. Мене захопила ця їхня звитяга та героїзм. Це було видно навіть в очах дуже молодих хлопців. Коли ми потрапили в Піски та аеропорт, – я цьому ще раз переконався.

Куди б вони не йшли, я завжди йшов за ними, тому що мене страшенно надихало те, що вони роблять. Звичайно, що не хочеться знімати кіно про халтурщиків або тих, хто бухає, відсиджується, ховається. Цікаво знімати історії про героїв. Тому я дякую цим хлопцям за те, що вони такі є.

Хочу сказати, що, як би ця війна не розгорталася, а боротьба триває. Війна йде з Росією тому, що вона продукує це жлобство – це генератор, з якого усі ці жлоби до нас їдуть. Але поки Україна була колонією Росії, вони продукували цього жлоба у нас тут. У кожному з нас сидить цей жлоб. І ми переможемо лише тоді, коли подолаємо його всередині себе. Коли ми перестанемо бухати. Взагалі пропоную взяти за принцип: хто бухає, той москаль. Треба припинити культуру, що відпочинок – це бухання. Треба припинити кидати собі під ноги сміття. Треба навчитися жити ввічливо по відношенню один до одного. Перемога буде тоді, коли ми переможемо в такій війні. Ця перемога великою мірою залежить від нас, – каже режисер.

Що ж до стрічки, то показами в Україні все не обмежиться. Фільм вже поїхав на міжнародні фестивалі. У тому числі на Каннський.

Varosh

0 #